3 tys. zł pensji minimalnej i liczenie ZUS od dochodu. Oto gospodarcze obietnice rządu

7 września 2019, 14:10 | Aktualizacja: 19.09.2019, 10:42
Źródło:PAP
Lublin, 07.09.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas konwencji programowej PiS w hali Globus, 7 bm. w Lublinie. Liderzy ugrupowania prezentują program wyborczy. (kf) PAP/Wojtek Jargiło

Lublin, 07.09.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas konwencji programowej PiS w hali Globus, 7 bm. w Lublinie. Liderzy ugrupowania prezentują program wyborczy. (kf) PAP/Wojtek Jargiłoźródło: PAP
autor zdjęcia: Wojtek Jargiło

Tworzymy Fundusz 100 obwodnic - poinformował w sobotę Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział także m.in. stworzenie funduszu modernizacji placówek zdrowia oraz skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorców z 250 tys. euro do miliona euro.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (118)

  • mały przedsiębiorca, sól Waszej ziemi(2019-09-07 15:18) Zgłoś naruszenie 11472

    Podwyżki wynagrodzeń to bardzo zła wiadomość. Wielu przedsiębiorców takich jak ja będzie musiało stanąć samemu za ladą, samemu zbijać palety i samemu dowozić kebaby zamiast w spokoju snuć wizje rozwoju firmy.

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • Jurek M(2019-09-07 15:35) Zgłoś naruszenie 16788

    Konwencja w Lublinie spowoduje, że totalsi zostaną jesienią zaorani !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-07 16:06) Zgłoś naruszenie 5463

    Obywatele pomożecie??? Pomożemy!!!

    Odpowiedz
  • pdsbc(2019-09-07 16:31) Zgłoś naruszenie 8524

    Hmm, wszystko OK, ale jeśli ma być ZUS od dochodu to chyba przestanę się wahać i jednak przeniosę mój burdel do Czech. I jeszcze ściema że przedsiębiorcy tak chcieli... Nie wiem komu ten 1300 złotowy ZUS przeszkadza, to jest pikuś w porównaniu z jakimkolwiek etatem.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-09-07 17:15) Zgłoś naruszenie 173105

    Super gonimy w zarobkach Zachód Europy , czasy które nam serwowało PO i PSL za 5,50 zł/h już się skończyły

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Tomasz (2019-09-07 17:30) Zgłoś naruszenie 9679

    Rozwalą finanse państwa i USD będzie po 7 zł.... I znów zaczniemy od nowa...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zorro(2019-09-07 17:37) Zgłoś naruszenie 34780

    Socjalizm- fisklalizm zaciska pętlę na szyi przedsiębiorców

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • asdasdas(2019-09-07 17:59) Zgłoś naruszenie 10817

    Obecnie od pensji minimalnej państwo pobiera 1077 zł w podatkach po stronie pracownika i pracodawcy ale władza nie obniży opodatkowania pracy bo potrzebuje kasy na rozdawnictwo i kupywanie głosów wyborczych.

    Odpowiedz
  • Marek(2019-09-07 18:09) Zgłoś naruszenie 242404

    Skad tyle troli i negatywnych komentarzy pytam sie?? :) cieszmy sie bo widac poprawe stanu gospodarki i na tle Europy zaczynamy byc panstwem a nie czyims pieskiem, niestety wygalda to wszystko az za dobrze.. Oby zachod i banksterzy nie popsuli nam tego bo to bardzo prawdopodobne

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • waw(2019-09-07 18:19) Zgłoś naruszenie 4520

    Z tym zusem od dochodu to nie powiem odważnie, już widzę wąsatych januszów nie płacących zusu bo wykazują 0 dochód a jednocześnie mający nowego mercedesa w leasingu

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • oszukana emerytka(2019-09-07 18:28) Zgłoś naruszenie 5532

    a emerytury barany to co, dlaczego tak samo nie wzrosną, przecież zaraz wszystko zdrożeje i dalej emeryci będą klepać biedę. EMERYCI WYJDŹMY NA ULICE, dosyć kuźwa pomiatania nami

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gopplo(2019-09-07 18:58) Zgłoś naruszenie 8392

    Nasze państwo czeka upadek. Wszyscy licytują się kto da więcej. A po nowym roku czeka nas uwolnienie cen prądu, nowe podatki. Socjalizm w pełnej krasie. Chyba obecnie tylko Konfederacja proponuje inną politykę.

    Odpowiedz
  • Bozy(2019-09-07 19:15) Zgłoś naruszenie 9177

    Populizm i socjalizm w pełnej krasie.boz

    Odpowiedz
  • Marokos(2019-09-07 19:59) Zgłoś naruszenie 22364

    Jakoś ten populizmw w ostatnim czasie przyniósł wymierne korzyści wielu ludziom, marudzą tylko ci co chcieli mieć niewolników za 5,5 /h

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kupię głos (2019-09-07 20:04) Zgłoś naruszenie 9447

    Wystarczy polactwu obiecać gruszki na wierzbie i polactwo to łyka. A co tam, że Polska nic poza jabłkami i grabiami nie eksportuje, a co tam że nasza godpodarka oparta jest na montowniach dla zagranicznych koncernów i konsumpcji, a co tam że innowacyjność leży, że system podatkowy jest rozbuchany i grabi nas na potęgę, a co tam że opieka zdrowotna w tym.kraju od przeszło 20 lat to farsa. Wystarczy polactwu dać, bo rozdawać łatwo cudźe pieniądze i polactwo się cieszy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Olo(2019-09-07 20:12) Zgłoś naruszenie 6664

    Ten premierek szybciej kłamie niż pies szczeka takiego modelu jeszcze nie było

    Odpowiedz
  • Makrel von Poppelin(2019-09-07 20:21) Zgłoś naruszenie 1404

    Po obecnej licytacji poznaje ze to najwazniejsze wybory 30-letniego okresu trzeciej RP zwanej takze postkomuna. Nikt jencow brac nie zamierza. To bedzie miesiac naprawde ostrej mlocki i nie ma zmiluj.

    Odpowiedz
  • mały przedsiębiorca (2019-09-07 20:24) Zgłoś naruszenie 7642

    obiecanki rozdawnictwo kupowanie głosów tylko dlaczego wszystko K....rwa za moje i innych przedsiębiorców.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2019-09-07 20:26) Zgłoś naruszenie 6599

    MATEUSZEK PROWADZIŁEŚ KIEDYŚ FIRMĘ CZY NA GARNUSZKU PAŃSTWA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kcz(2019-09-07 20:46) Zgłoś naruszenie 5625

    no i w końcu będę musiał zacząć wspierać czeski system podatkowy... na pewno nie będę płacił większego zusu w tym kraju. już wystarczająco duże podatki płacę. ciekawe tylko czy kłamliwy Mati policzył ile straci na vacie który generuje co miesiąc dla Państwa?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz