KNF zezwoliła na zniesienie dematerializacji akcji Impexmetalu i AlchemiiWarszawa, 05.11.2019 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na zniesienie dematerializacji akcji Impexmetalu i Alchemii od 13 listopada, podała Komisja.

"Komisja jednogłośnie o udzieliła zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) z dniem 13 listopada 2019 r. spółkom:

- Impexmetal Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie,

- Alchemia Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec sierpnia nadzwyczajne walne zgromadzenia Impexmetalu i Alchemii postanowiły o zniesieniu dematerializacji wszystkich akcji spółek oraz o wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew.

Grupa Alchemii koncentruje się na działalności związanej z produkcją stali. Działalność operacyjna jest skupiona w spółkach zależnych. Spółka-matka zajmuje się handlem.

(ISBnews)