Koreańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób przebadało pacjentów, którzy zostali już wyleczeni z choroby Covid-19 – pisze Bloomberg. Test około 51 z nich okazał się pozytywny. Jeong Eun-kyeong, dyrektor generalny koreańskiego CDC, sugeruje, że pacjenci nie zakazili się ponownie, ale koronawirus reaktywował się w ich organizmach. Badania nad tą możliwością trwają. „Było wiele przypadków, kiedy wynik testu pacjenta podczas leczenia jednego dnia był negatywny, a drugiego – pozytywny” – dodał Eun-kyeong.

Pacjent zostaje uznany za w pełni wyleczonego, gdy dwa testy przeprowadzone w 24-godzinnym odstępie czasu wykażą wyniki negatywne.

Korea Południowa była jednym z pierwszych krajów, w których wybuchła epidemia koronawirusa na dużą skalę. Mimo to kraj ten odnotował zaledwie 200 ofiar śmiertelnych (dane z dnia 8 kwietnia), a liczba nowych przypadków od czasu osiągnięcia szczytowego poziomu w dniu 29 lutego spada. Według danych opracowanych przez Johns Hopkins University i Bloomberg News, 8 kwietnia w Korei Południowej odnotowano 10 384 przypadki wirusa, z czego 6 776 zostało zwolnionych ze szpitala.

Co ważne, Korea Płd. powstrzymała epidemię bez zamykania gospodarki – wprowadziła za to testy na szeroką skalę oraz wykrywanie infekcji za pomocą technologii.

Reklama

>>> Czytaj też: Reuters: Tempo nagłego pogorszenia stanu zdrowia z powodu Covid-19 szokuje nawet doświadczonych lekarzy