Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w tym okresie o 18,0 proc. w ujęciu miesięcznym, ale spadła o 6,1 proc. w ujęciu rocznym. W marcu jej spadek wyniósł 10,9 proc. rok do roku (po korekcie).

Dziesięciu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewidywało, że produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 11,3 proc w ujęciu rocznym. Ich oczekiwania były dość rozbieżne i wahały się od 9,1 proc. do 14,1 proc., przy średniej na poziomie 11,29 proc.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w kwietniu br. wzrosły wobec poprzedniego miesiąca o 1,2 proc., a w ujęciu rocznym zmniejszyły się o 0,5 proc. W marcu spadły o 2,6 proc. w ujęciu rocznym (po korekcie).

Ceny produkcji budowlano-montażowej spadły w ujęciu miesięcznym nie zmieniły się, ale spadły o 0,4 proc. rok do roku. W marcu zmniejszyły się o 0,5 proc. rok do roku (po korekcie).

Reklama

Dziesięciu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewidywało, że poziom deflacji producentów (PPI) w kwietniu wyniesie 1,3 proc. Ich oczekiwania zamykały się w przedziale od -1,0 proc. do -1,9 proc., przy średniej na poziomie -1,34 proc.