Poprawę koniunktury sygnalizuje 21 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 17 proc. (w maju odpowiednio 21 proc. i 18 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Aktualny portfel zamówień i produkcja budowlano-montażowa oceniane są pozytywnie i lepiej niż przed miesiącem, odpowiednie przewidywania są optymistyczne, choć nieco ostrożniejsze od formułowanych w maju" - podano.

Z badań wynika, że bieżąca sytuacja finansowa jest oceniana mniej pesymistycznie niż przed miesiącem.

"Nadal zgłaszane są trudności w terminowym ściąganiu należności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Planowany wzrost zatrudnienia jest wolniejszy niż prognozowano w maju. W najbliższych miesiącach przedsiębiorcy nie przewidują zmian cen robót budowlano - montażowych" - napisano.

Reklama

Z badań wynika, że spośród badanych przedsiębiorstw 21 proc. planuje prace budowlano-montażowe za granicą (przed rokiem 22 proc.).

"Dyrektorzy przedsiębiorstw, które będą prowadziły prace budowlano-montażowe za granicą, spodziewają się niewielkiego wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na tych rynkach, wolniejszego niż przewidywano przed rokiem" - napisano.