Kto zostanie nowym prezesem Banku Millennium

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
10 kwietnia 2012, 13:22
Proces wyboru nowego prezesa Banku Millennium potrwa co najmniej 12 miesięcy. Prezes może zostać wybrany spośród osób tworzących obecnie zarząd banku, poinformował prezes Bogusław Kott.

Bank Millennium poinformował dziś w komunikacie, że prezes Bogusław Kott jest jednym z kandydatów głównego akcjonariusza - portugalskiego Banco Comercial Portugues do rady nadzorczej banku, a jego obecna kadencja zakończy się najpóźniej w czerwcu 2013 r.

"Mam umowę z prezesem BCP, że zostanę co najmniej do lipca przyszłego roku. W międzyczasie powinniśmy wybrać następcę. Ten proces będzie trwał co najmniej 12 miesięcy"- powiedział Kott podczas spotkania prasowego.

Kott poinformował, że nowa rada nadzorcza Banku Millennium powinna ukonstytuować się 20 kwietnia

Na ten dzień zaplanowane jest walne zgromadzenie akcjonariuszy. Wówczas powstanie także Komitet Personalny, który rozpocznie poszukiwania kandydata na stanowisko nowego prezesa zarządu Banku Millennium.

"Mój punkt widzenia jest taki, że przede wszystkim powinno się szukać następcy wśród osób obecnie pracujących w zarządzie. To zespół ludzi, którzy znają bank bardzo dobrze"- powiedział Kott. BCP zamierza także zaproponować powołanie komitetu strategicznego rady nadzorczej, którego celem będzie dokonywanie przeglądu i aktualizacji strategii banku i powierzyć obecnemu prezesowi jego organizację. 

Nikłe szanse na sprzedaż Banku Millennium w Polsce

Kott podkreślił, że nie spodziewa się w najbliższym czasie zmian właścicielskich w Banku Millennium. "Bankowy rynek polski jest nadal bardzo atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych. Według mojej najlepszej wiedzy, BCP nie rozpatruje projektu sprzedaży Banku Millennium w Polsce"- powiedział prezes.

Bogusław Kott jest prezesem Banku Millennium nieprzerwanie od 1989 roku. Na podstawie danych z działalności banku za pierwszy kwartał, prezes podtrzymał plan poprawy w tym roku wyników finansowych w porównaniu z ubiegłorocznymi. Bank opublikuje wyniki za I kw. 27 kwietnia.

W 2011 roku Bank Millennium miał 465,50 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 326,00 mln zł zysku rok wcześniej.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj