Jak powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor oddziału Łukasz Bratek, firma zdecydowała się na lokalizację placówki badawczej we Wrocławiu m.in. ze względu na dobre połączenia komunikacyjne oraz bliskość uczelni technicznych. "W tej rywalizacji stolica Dolnego Śląska pokonała m.in. konkurentów z Węgier" - mówił Bratek.

Firma zatrudnia 20 osób, które pracują w dwóch zespołach: inżynierii oprogramowania oraz analizy jakości. "W przyszłym roku planujemy zwiększenie zatrudnienia o kolejne 30 osób. Nasza oferta będzie skierowana m.in. do programistów i testerów oprogramowania" - zapowiedział Bratek.

>>> Polecamy: Wrocław zbuduje nowy park technologiczny

Głównym zadaniem wrocławskiego centrum będzie adaptowanie technologii Dolby do takich urządzeń jak: telefony komórkowe, tablety, odtwarzacze blu-ray z dostępem do internetu. W przyszłości mają być tam prowadzone badania m.in. nad technologią umożliwiającą oglądanie programów w jakości 3D, ale bez konieczności zakładania okularów trójwymiarowych.

Reklama

Wrocławski oddział wchodzi w skład infrastruktury Dolby obejmującej ponad 30 oddziałów na świecie, które zajmują się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań służących emisji dźwięku w elektronicznych urządzeniach audio i video.

Firma Dolby Laboratories powstała w 1965 r. Początkowo zajmowała się technologią redukcji hałasu. Dolby Labs istotnie wpłynęło również na rozwój kina dźwiękowego. Do najbardziej znanych standardów firmy należą Dolby Stereo, Dolby Surround i Dolby Digital.

>>> Zobacz również: Qatar Airways startuje z Wrocławia i przeciera szlak arabskim inwestorom