Mario Draghi nie poruszył tematu zbyt silnego euro w kontekście ryzyk dla gospodarek krajów Południa, nie rozwinął też zbytnio wątku ostatnich słabych danych nt. PKB w IV kwartale. Innymi słowy – mieliśmy znane już z poprzednich wystąpień szefa ECB, formułki.

Nie należy się, zatem zbytnio dziwić tym, iż w ostatnich godzinach zmienność na rynkach jest niewielka. I tak pozostanie, gdyż dzisiaj Amerykanie świętują rocznicę urodzin Jerzego Waszyngtona. Zmiany można oczekiwać dopiero podczas sesji azjatyckiej, zwłaszcza, że mamy dwie ważne publikacje. Zapiski ze styczniowego posiedzenia Banku Japonii (godz. 00:50), oraz „minutki” Banku Australii z 5 lutego (godz. 01:30). Wpływ pierwszej może nie być tak duży, gdyż rynek bardziej interesuje teraz nominacja nowego szefa BOJ (w najbliższych dniach), co do drugiej to wpływ na notowania dolara australijskiego może być znaczący. Zwłaszcza, że mogą dać odpowiedź na to, czy należy oczekiwać jeszcze jednego cięcia stóp procentowych przez RBA w I półroczu b.r., a także jak członkowie banku centralnego zapatrują się na „siłę” australijskiego dolara (ostatnio można było znaleźć krytyczne wypowiedzi).

Dla notowań EUR/USD impulsem mogą okazać się dopiero jutrzejsze dane z Niemiec – indeks ZEW o godz. 11:00, czy też ewentualne spekulacje przedwyborcze z Włoch. Rynek może się też pozycjonować pod zapiski z posiedzenia FED w najbliższą środę, które mogą umocnić dolara. Sytuacja techniczna nadal pozostaje nierozstrzygnięta, ale ostatnie świece z górnymi knotami, czy też wyraźnie wzrostowy układ na koszyku BOSSA USD, nadal faworyzują tych, którzy oczekują głębszego spadku EUR/USD w najbliższych dniach. Kluczowe będą tutaj poziomy 1,3290 i linia wzrostowa trendu na 1,3250.

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

Reklama