– Mamy analizy dotyczące potencjalnych efektów synergii i przygotowujemy różne opcje. Ostateczne decyzje i ich termin to już kwestia właścicielska i należą do akcjonariuszy – powiedział szef warszawskiej giełdy.
– W tej chwili są prowadzone negocjacje z grupą giełd Wiedeń – Praga – Budapeszt – Lublana o tym, czy mamy razem tworzyć jedną giełdę, czy nie – dodał Wiesław Rozłucki, przewodniczący rady giełdy.
Przedstawiciele Warszawy i Wiednia już od kilku miesięcy prowadzą negocjacje na temat mariażu. Na jakim etapie są rozmowy, jednak nie wiadomo, ponieważ są one objęte tajemnicą. – Giełda w Wiedniu, z tego, co wiadomo obecnie nadzorowi, nie straci osobowości prawnej – powiedział Andrzej Jakubiak, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.
Reklama
Z dotychczasowych wypowiedzi prezesa GPW Adama Maciejewskiego wynika, że w grę na pewno nie wchodzi przejęcie kontroli nad Warszawą przez Austriaków. Zresztą na taki wariant nie wskazują proporcje obu grup. Zarówno pod względem kapitalizacji, jak i obrotów Warszawa bije na głowę nie tylko sam Wiedeń, lecz także wszystkie cztery giełdy razem, wchodzące w skład tamtejszej grupy.