"Szykujemy debiut PEM w 2014 i spodziewamy się, że wygeneruje to dla nas 100 mln zł gotówki. Sprzedawane będą tylko akcje istniejące, gdyż firma ta nie potrzeb inwestycyjnych" - powiedział Czechowicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, IPO PEM da za to inwestorom ekspozycję na niszowy i marżowy segment asset management, na którym - w jego ocenie - nie ma w Polsce miejsca na kolejny podmiot.

Jednocześnie uściślił, że aktualnie trwa finalizacja umowy z domem maklerskim, który będzie oferował akcje PEM w ofercie publicznej.

"Prospekt pod koniec stycznia powinien trafić do KNF, a przeprowadzenia IPO oczekiwalibyśmy do połowy przyszłego roku" – dodał prezes MCI.

PEM ma sześć funduszy pod zarządzaniem. MCI zakłada docelowo całkowite wydzielenie PEM z grupy kapitałowej. Według prezentacji funduszu, EBITDA prognozowana na 2014/15 rok to 35 mln zł. AUM szacowane (konserwatywnie) to 1,5 mld zł na koniec 2015.

MCI Management jest funduszem private equity o charakterze multistage, notowanym na warszawskiej giełdzie od 2001 r. Obecnie wartość aktywów pod zarządzaniem MCI przekracza 1 mld zł.