Wzrost wyrażony w PLN wyniósł 15 proc. rok do roku. Sprzedaż na sklepach porównywalnych (like-for-like) Biedronki wzrosła o 4,2 proc. w skali roku.

W samym IV kw. ub. r. przychody Biedronki wyniosły 2,06 mld euro, co oznacza wzrost o 10,6 proc. w skali roku (12,6 proc. rok do roku w PLN).

Jeronimo Marrins podało, że skuteczne wdrożenie programu rozwoju, w ramach którego zostało otwartych 280 sklepów (268 netto), wzrost sprzedaży like-for-like były głównymi motorami wzrostu wyników w Polsce pomimo wymagającego rynku. Spółka ocenia, że poniesione nakłady inwestycyjne mają negatywny wpływ na jej marże w krótkim okresie, jednak w dłuższej perspektywie są kluczem do dalszego wzmacniania przewagi konkurencyjnej i obrony pozycji lidera na rynku.

>>> Polecamy: Polacy wycinają zagraniczną konkurencję. Kolejne marki wycofują się z naszego kraju

Spółka poinformowała także, że rozwój sieci Hebe w Polsce przebiega zgodnie z planem – od marca do grudnia spółka uruchomiła 36 sklepów tej marki.

Jeromino Martins to portugalska grupa działająca w sektorze FMCG. Jest właścicielem sieci Biedronka - największej sieci detalicznej w Polsce. W październiku ub.r. grupa otworzyła w Polsce 2000. sklep, a jej plany przewidują osiągnięcie 3000 sklepów pod marką Biedronka w 2015 r.

>>> Czytaj też: Handel w 2014 roku: dyskonty zyskają, małe sklepy i hipermarkety stracą