Nasze obligacje są opłacalne. Rekordowy transfer zysków za granicę

14 lutego 2014, 06:45
Źródło:Forsal.pl

Jeszcze nigdy inwestorzy zagraniczni nie zarobili na polskich obligacjach tyle, co w 2013 roku. Za granicę wypłynęło 4,2 mld euro dochodów z papierów dłużnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (7)

  • ert(2014-02-14 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro jest taki znakomity popyt, to czemu się nie obniża rentowności...nasze 4,54 a hiszpańskiego bankruta 3,5 około...to oczywiście pytanie retoryczne...wiadomo, rządzą Solidaruchy...

    Odpowiedz
  • Korpo(2014-02-14 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zagranica swietnie zarabia na polskich obligacjach; OFE nie wolno.
    Bo po części państwo wystawia obligacje by załatać deficyt w FUS. Więc po co wystawiać obligację by spłacić firmę która potem kupi ten dług z zyskiem? Błędne koło.

    Odpowiedz
  • kol(2014-02-14 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    George, wziąłeś już poranne lekarstwa?
    Tak Polska jest bankrutem, ale jeszcze nie teraz. Kasa z UE i OFE jakoś zatka dziurę na jakiś czas. Bankructwo po 2020r.

    Odpowiedz
  • Pielęgniarz(2014-02-14 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    W ten oto sposób przypieczętowano klęskę Polski. Polska to bankrut i stąd pewnie ta rentowność naszych obligacji!!! Po skoku na kasę OFE i klęsce polityki podwyższania podatków, która doprowadziła do zmniejszenia wpływów i z akcyzy i z VAT naszym okupantom pozostało jedno: skok na depozyty bankowe, czyli wariant cypryjski. Ciekawe kiedy się na to zdecydują? A że się zdecydują, to pewne jak w banku. Zgodnie z podpisaną przez Komorowskiego ustawą, będą mogli wezwać na pomoc siły porządkowe z zagranicy w celu uciszenia rozbrykanych Polaków. Kasa świeci pustkami, a już w styczniu "wykonano" 50% rocznego planu zadłużenia. Cóż pozostaje? No może jeszcze sprzedaż lasów, ale to za mało!
    George, wziąłeś już poranne lekarstwa?

    Odpowiedz
  • George(2014-02-14 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    W ten oto sposób przypieczętowano klęskę Polski. Polska to bankrut i stąd pewnie ta rentowność naszych obligacji!!! Po skoku na kasę OFE i klęsce polityki podwyższania podatków, która doprowadziła do zmniejszenia wpływów i z akcyzy i z VAT naszym okupantom pozostało jedno: skok na depozyty bankowe, czyli wariant cypryjski. Ciekawe kiedy się na to zdecydują? A że się zdecydują, to pewne jak w banku. Zgodnie z podpisaną przez Komorowskiego ustawą, będą mogli wezwać na pomoc siły porządkowe z zagranicy w celu uciszenia rozbrykanych Polaków. Kasa świeci pustkami, a już w styczniu "wykonano" 50% rocznego planu zadłużenia. Cóż pozostaje? No może jeszcze sprzedaż lasów, ale to za mało!

    Odpowiedz
  • karol(2014-02-14 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zagranica swietnie zarabia na polskich obligacjach; OFE nie wolno.

    Odpowiedz
  • PIK(2014-02-14 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    "resort sprzedał obligacje za niewiele ponad 3 mld zł realizując w ten sposób plan minimum, przy dwukrotnie większym popycie." Czy autorowi nie chodziło przypadkiem o podaż, a nie popyt?

    Odpowiedz