Generalnie poza Francją w lutym obserwowany był wzrost aktywności w sektorze usług dla Włoch, Niemiec i całej strefy euro. Odczyty we wszystkich przypadkach przewyższyły konsensu rynkowy, co powinno stanowić wsparcie dla wspólnej waluty. Inwestorzy jednak nie spieszą się z zakupami przed czwartkowym posiedzeniem ECB. Notowanie eurodolara pozostają na razie w bardzo wąskim zakresie wahań. Być może dane z amerykańskiego rynku pracy przyczynią się do większej zmienności na tej parze.

Wczoraj RBA zadecydował o stopach procentowych, dziś natomiast pozytywnie zaskoczyły dane na temat PKB w Australii, gdzie w czwartym kwartale 2013 roku tempo wzrostu gospodarczego wyniosło 0,8 proc. w ujęciu kwartalnym i 2,8 proc. w skali roku. Odczyty przewyższyły rynkowe oczekiwania odpowiednio na poziomie 0,7 proc. kwartał do kwartału i 2,5 proc. rok do roku. Waluta australijska trzeci dzień z rzędu zyskuje na wartości, do czego symptomem były również wyższy odczyt chińskiego indeksu PMI dla sektora usług oraz informacja, że władze w Pekinie ustaliły na 2014 rok cel dla dynamiki PKB na poziomie 7,5 proc., czyli takim samym jak w przeciągu ostatnich dwóch lat. To sugeruje, że krótkoterminowe perspektywy dla gospodarki w oczach polityków są mniej negatywne niż mogłoby na to wskazywać spowolnienie w gospodarce Państwa Środka. AUDUSD kontynuuje dziś wzrosty, jednak są one ograniczone ze względu na transparentne stanowisko RBA dotyczące większej aprecjacji AUDa.

Podczas środowej sesji poznamy decyzję o stopach procentowych w Polsce i Kanadzie. Analitycy oczekują, że koszt pieniądza pozostanie na niezmienionym poziomie. Warto zwrócić uwagę na ewentualne zmiany w komunikacie BoC. Od początku tego roku waluta kanadyjska znajduje się pod silną presją sprzedających, więc ciekawą kwestią pozostaje to, jak bank odniesie się do obecnego poziomu CADa. Jeszcze w styczniowym komunikacie bank podkreślał, że ‘loonie’ pozostaje mocny pomimo ostatniej deprecjacji. Ponadto ze strefy euro zostaną opublikowane skorygowane dane nt. PKB w czwartym kwartale oraz sprzedaż detaliczna. Kluczowe publikacje z USA to raport ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym, indeks ISM dla usług oraz Beżowa Księga Fed.