Kupującym są firmy Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund. W grupie sprzedających znalazły się Europa Capital, w imieniu Europa Fund III, wraz z jego partnerami joint-venture: spółką TriGranit Development i PKP S.A.. Wartości transakcji nie ujawniono.

- W ciągu dwóch lat zrewitalizowaliśmy zaniedbany fragment w centrum miasta, okolice dworca Poznań Główny, zostawiając infrastrukturę, która umożliwia dalszy rozwój Poznania - powiedział Tomasz Lisiecki, Prezes TriGranit Development Polska, dodając, że w ramach inwestycji zbudowano nowoczesne dworzec kolejowy i autobusowy oraz trzykondygnacyjny parking na 1500 aut.

Jak twierdzi w komunikacie PKP SA, sprzedaż centrum handlowego Poznań City Center to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości w Polsce w ostatnim czasie. Powierzchnia galerii wynosi 58 tys. m2. Jej budowa była elementem szeroko zakrojonego projektu, w ramach którego powstał także nowy dworzec kolejowy zintegrowany z nowym dworcem autobusowym i transportem miejskim.

- Przed nami budowa kładki łączącej kompleks z peronami 4,5 i 6 oraz okolicą Dworca Zachodniego - dodał Jarosław Bator, Dyrektor ds. Nieruchomości w PKP S.A. - Planujemy również odtworzenie elewacji budynku starego dworca i zagospodarowanie tego terenu. Chcemy, aby w tym miejscu powstał m.in. pasaż połączony z funkcjami obsługi podróżnych, jeśli takie będą w tym miejscu potrzebne - dodał.

Reklama

Przygotowaniom do kolejnego etapu inwestycji towarzyszą konsultacje z lokalnymi władzami oraz środowiskami inżynierów i architektów. - Wsłuchujemy się we wszystkie opinie – nawet te krytyczne, a każdy głos jest dla nas bardzo cenny – stwierdził Jarosław Bator. - Zależy nam na tym, by dworce kolejowe były nie tylko miejscami oczekiwania na pociąg, ale i wizytówkami miast.

ikona lupy />
Zintegrowane Centrum Komunikacyjne Poznań Główny (4). Fot. materiały prasowe PKP / Forsal.pl