"Proces zatwierdzenia naszego prospektu przebiegł bardzo sprawnie i już 19 marca będziemy mogli zaprezentować inwestorom szczegóły dotyczące naszej oferty publicznej" - powiedział prezes Mariusz Ciepły, cytowany w komunikacie. Prospekt emisyjny LiveChat Software został złożony do KNF w grudniu zeszłego roku.

KNF podała w komunikacie, że z upoważnienia Komisji "zatwierdzono prospekt emisyjny sporządzony przez Livechat Software SA z siedzibą we Wrocławiu w związku z publiczną ofertą akcji serii A oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A i B".

Oferującym będzie Dom Maklerski Trigon.

Wrocławska spółka jest czołowym, globalnym producentem oprogramowania typu live chat, które wspiera sprzedaż lub relacje z klientem. Umożliwia ona właścicielom strony internetowej bezpośredni kontakt (czat) z odwiedzającymi ją klientami oraz udostępnia dodatkowe, rozbudowane funkcjonalności, w tym wiele narzędzi analitycznych.

Obecnie ma ponad 7 tys. klientów w 83 państwach. Wśród nich znajdują się zarówno małe sklepy internetowe, jak i znane na całym świecie marki, takie jak: Orange, Bosch, Adobe, Kaspersky Lab czy Air Asia.

Reklama

Usługa "LiveChat" świadczona jest wyłącznie w modelu Software as a Service (Oprogramowanie jako usługa - SaaS). Polega on na zdalnym udostępnianiu klientom oprogramowania przez internet. Instalacja usługi "LiveChat" na stronie internetowej klienta jest prosta i nie wymaga długotrwałych wdrożeń ani posiadania infrastruktury informatycznej lub dużego, własnego działu IT.

LiveChat Software osiągnął 5,09 mln zł zysku netto w 2012 roku wobec 1,76 mln zł rok wcześniej, zysk EBITDA w tym okresie wyniósł 6,6 mln zł (2,44 mln zł rok wcześniej), z kolei przychody wzrosły do 9,4 mln zł z 4,25 mln zł rok wcześniej.