Środki z emisji pozwolą zwiększyć możliwości produkcyjne oraz wdrożyć do produkcji opracowane już prototypy drukarki wielkoformatowej i oprogramowania do wytwarzania obiektów w unikatowej technologii Voxelizer 3D, podała spółka.

"Aby być gotowym do zaspokojenia popytu planujemy zwiększenie kapitału obrotowego. Będziemy przede wszystkim inwestować w badania i rozwój ZMorpha oraz stworzenie platformy do usług sprzedaży obiektów 3D. Dodatkowo chcemy wdrożyć do produkcji drukarkę do dużych form i rozbudować pakiet oprogramowania Voxelizer. Dlatego spółka zdecydowała się przeprowadzić emisję nowych akcji. Rozważane są opcje debiutu na rynku polskim lub na rynku AIM w Londynie" - powiedział członek zarządu spółki oraz przedstawiciel finansującego ZMorpha funduszu ArkleySeed Fund Piotr Wąsowski, cytowany w komunikacie.

AIM (Alternative Investment Market) to alternatywny rynek londyńskiej giełdy, odpowiednik warszawskiego parkietu NewConnect.

Wąsowski dodał, że aktualnie ZMorph produkuje kilkadziesiąt drukarek miesięcznie, ale ma już gotowy projekt linii produkcyjnej umożliwiającej wytworzenie nawet kilkuset sztuk na miesiąc. "Już teraz widzimy, że wzrost zainteresowania klientów jest tak duży, że przygotowujemy się do zwiększonych zamówień" - powiedział.

Reklama

Spółka pracuje także nad prototypem drukarki do wielkogabarytowych obiektów 3D wykonywanych między innymi w betonie. "To szczególny projekt na skalę światową. Mam nadzieję, że jako pierwsi lub jedni z pierwszych wypuścimy na rynek drukarkę 3D do form architektonicznych" - powiedział prezes ZMorph Przemysław Jaworski.

Oprócz gotowej i już sprzedawanej wielofunkcyjnej drukarki 3D ZMorph dysponuje także innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie pakietem oprogramowania Voxelizer opierającym się na voxelach - trójwymiarowych pixelach. Zapewnia on doskonałą jakość wydruku, ale również wspomaga użytkownika w odpowiednim przygotowaniu modelu, podano również.

"Dzięki synergii produktów i ciągle rozwijanego software firma jest w stanie zapewnić sobie znaczące miejsce na globalnym rynku cyfrowej produkcji oraz sprzedaży z tym związanych usług" - podsumowano w komunikacie.

>>> Czytaj też: Druk 3D przyszłością medycyny