Umowa obejmuje dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych oraz dostawę części zamiennych do ciągników.

- Łączna wartość umowy ustalona na dzień jej zawarcia wynosi 90 mln USD. Realizacja zapisów niniejszej umowy będzie miała znaczący wpływ na wyniki finansowe Grupy w latach 2014-2015 – napisała spółka w raporcie kwartalnym.

- Na podstawie zawartej umowy spółka dostarczy odbiorcy 3 000 ciągników w formie SKD i CKD, partiami w dwóch fazach (każda faza po 1.500 sztuk), a także zapewni wyposażenie centrów serwisowych oraz części zamienne do ciągników – czytamy dalej.

Wraz z wprowadzeniem do oferty spółki ciągników o mocach poniżej 74 KM i powyżej 110 KM zarząd szacuje, iż sprzedaż ciągników w kolejnych okresach wzrośnie, zwiększając udział ciągników Ursus w całym rynku sprzedaży.

Reklama

W I kwartale 2014r. na rynku zadebiutował nowy model ciągnika Ursus o mocy 110KM, który cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i niestety ze względu na realizację kontraktu etiopskiego spółka ma trudności z zaspokojeniem popytu rynku krajowego na ten model. Pod koniec roku 2014 spółka planuje wprowadzić na rynek kolejny model ciągnika Ursus o mocy 150 KM – zaznaczono również.

>>> Informowaliśmy o podpisaniu umowy przez Ursus na dostarczenie 3 tys. ciągników do Etiopii kosztem 90 mln USD.

Ursus: odbudowa oferty ciągników

Ursus pracuje nad odbudową pełnej oferty ciągnikowej przeznaczonych do sektora rolniczego, komunalnego i leśnego. W kolejnych latach spółka zamierza wzbogacić oferowaną na rynku już w roku 2013 gamę ciągników i maszyn rolniczych sygnowaną marką Ursus o dodatkowe modele.

Otworzy to drogę do pozyskania nowej grupy klientów, co powinno bezpośrednio przełożyć się na znaczne zwiększenie udziału w rynku nie tylko ciągników ale również pozostałych maszyn z oferty Grupy" – podsumowano w raporcie.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży rolniczych maszyn i urządzeń. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

>>> - Byliśmy dostępni na 120 rynkach na świecie i w ciągu najbliższych kilku lat na te 120 rynków wrócimy - powiedział prezes Ursusa i zapowiada całkowicie nowy i polski ciągnik. Produkcja wartej 100 tys. zł maszyny stworzy w Lublinie 3 tys. miejsc pracy.