Po połączeniu firma będzie obsługiwała ponad 7 tysięcy firm dysponujących przeszło 70 tysiącami lokalizowanych obiektów, co zapewni jej 1. pozycję w Polsce i wejście do grona największych firm europejskich.

Spółka podała, że w przyszłym roku liczba aktywacji powinna wzrosnąć do ponad 100 tysięcy. Rozwijana będzie ścisła współpraca z głównymi partnerami - T-Mobile i Nokią.

"Szczególnie obiecujące perspektywy ma projekt wdrożony z T-Mobile, w którym rozwiązanie lokalizacyjne zostało oparte na zmodyfikowanej dla jego potrzeb platformie lokalizacyjnej Finder Online. Deutsche Telekom zaprosił Findera do elitarnego grona firm w ramach swojego perspektywicznego programu EU Top Partnering" - czytamy w komunikacie.

Finder podkreśla, że większe możliwości połączonego przedsiębiorstwa zostaną wykorzystane dla dalszej ekspansji rynkowej i podnoszenia konkurencyjności. Sprzyja temu duży stopień komplementarności ofert, możliwości zespołów programistycznych i zaawansowanie rozwiązań konsolidowanych firm.

Reklama

"Kierując Giełdą Papierów Wartościowych obserwowałem rozwój wielu spółek i starałem się stwarzać warunki do ich szybkiego wzrostu. Szczególnie cieszyły mnie sukcesy polskich przedsiębiorców. Bez wątpienia Finder to przykład takiego sukcesu, choć jak na razie bez wykorzystania narzędzi publicznego rynku kapitałowego. Przykład tego, że ambicja, innowacyjność i konsekwentna realizacja strategii w oparciu o profesjonalny zespół managerski pozwala zdobyć pozycję niekwestionowanego lidera w swojej branży i planować dalsze, ambitne kierunki rozwoju" - powiedział były prezes GPW, wiceprzewodniczący rady nadzorczej i jeden z głównych akcjonariuszy Finder SA Adam Maciejewski, cytowany w komunikacie.

W planach na najbliższą przyszłość jest wprowadzenie nowych usług adresowanych do rynku masowego i poszerzenie zasięgu odbiorców usług lokalizacyjnych z biznesowego na detaliczny.

"Rośnie dystans dzielący lidera od konkurentów - największy z nich ma w swoim portfelu aż pięciokrotnie mniej aktywacji. Po połączeniu wzrasta status firmy w skali europejskiej i światowej. Co prawda najwięksi operatorzy międzynarodowi lokalizują zdecydowanie więcej obiektów (Fleetmatics – 470 tys., Fleetcor- 450 tys., TomTom Telematics 350 tys.), ale ich duża liczba wynika z aktywności w wielu krajach. Trudno jest znaleźć przykład innego, niż Finder podmiotu, który zbudowałby tak silną, wyraźnie zauważalną na świecie pozycję w oparciu o jeden rynek" - podano także.

Branża telematyczna należy do najszybciej rozwijających się dziedzin nowych technologii. Na świecie jest już prawie 180 mln urządzeń komunikujących się między sobą w technologii M2M (machine to machine). Prawie 6,5 mln z ich działa w sektorze FMS (Fleet Management System). Szybko rośnie wykorzystanie urządzeń i systemów lokalizacyjnych w nowych sferach - opiece zdrowotnej, ubezpieczeniach, energetyce czy projektach "smart home".

Finder S.A. jest liderem zaawansowanych rozwiązań telematycznych w Polsce. Założona w 1999 roku. Finder jest twórcą i operatorem uniwersalnej platformy lokalizacyjnej Finder Online służącej do efektywnego zarządzania mobilnymi pracownikami i pojazdami.

AutoGuard S.A. jest firmą obecną na polskim rynku od 14. lat. W tym czasie zbudowała swoją pozycję jako lidera rozwiązań lokalizacyjnych adresowanych do ciężkich flot transportowych, których obsługa oparta jest na autorskim systemie AutoControl, umożliwiającym skuteczną kontrolę i efektywne zarządzanie firmowym transportem.

>>> Czytaj też: Uber pod ostrzałem krytyki. Taksówki i kierowcy nie spełniają wymogów