Z komunikatu wynika, że Integer, InPost i Badenhop dokonały wzajemnych potrąceń, dzięki czemu przejęcie PGP odbyło się bezgotówkowo.

Po dokonaniu emisji akcji Integer ma bezpośrednio 17,06 proc. akcji InPost, a przez spółkę zależną InPost Paczkomaty jeszcze 79,8 proc. akcji. Badenhop kontroluje 3,14 proc. akcji InPost.

W listopadzie, w wywiadzie dla PAP prezes Integera Rafał Brzoska poinformował, że formalne przejęcie Polskiej Grupy Pocztowej powinno zostać sfinalizowane do końca 2014 roku, ale operacyjnie grupa Integer i PGP funkcjonuje "jako jeden organizm i zapowiadane efekty synergii są już widoczne".

Reklama

Brzoska podtrzymał wówczas plan wprowadzenia InPost na warszawską GPW, oświadczając, że spółka dąży do tego, aby debiut InPost nastąpił w I półroczu 2015 roku.

Grupa Integer o planach przejęcia PGP informowała od lipca 2013 roku. Na jesieni 2013 roku PGP wygrała przetarg na świadczenie usług pocztowych dla sądów i prokuratur w latach 2014-2015. W grudniu 2013 roku InPost, spółka z grupy Integer, podpisała dwuletnią umowę o współpracy z Polską Grupą Pocztową, związaną ze współpracą przy realizacji tego kontraktu. (PAP)