Zielonka: Unię Europejską czeka rozpad, ale Europa nie jest skazana na zagładę

22 maja 2015, 06:45 | Aktualizacja: 07.05.2016, 14:25
Tylko na Forsal.pl
Europa

Europaźródło: ShutterStock

Liderzy UE są skłóceni i bezradni, a budowa europejskiej federacji pod przywództwem Niemiec jest niemożliwa. Stary Kontynent jednak się odrodzi. O tym, co czeka Polskę i Europę, mówi w wywiadzie dla Forsal.pl prof. Jan Zielonka z Uniwersytetu w Oksfordzie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (11)

 • TOTALITARNY UNIJNY BURDEL TO NIE EUROPA !!!(2015-05-22 07:29) Zgłoś naruszenie 917

  Przerazajace jest to,ze ludzie nazywaja uniijny kolchoz z Europa ! A przeciez unijny burdel to likwidacja Europy !

  Europa to nie unia ale kontynent z suwerennymi karajmi,nie mylic z unijnym burdelem !
  POtwor o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do ktorego wpycha sie euroniewolnikow na POzarcie.
  EU to totalitarny unijny burdel,ktory ma tylko propagande oglupiania euroniewolnikow,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwor niszczacy suwerenne kraje kontynentu Europa,knujacy w poszczegolnych krajach tzw. "europejczykow" ,czyli beznarodowych oblakanych psow,ktorych PO wynarodoweniu mozna kopac w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac !
  "EU" to gniazdo,w ktorym beda walczyc o zycie bite naiwne piskleta ,a miedzynarodowka bandytow bedzie robila wlasne majatki ! Jak trzeba byc wyjatkowym zeszmacialym karlem,zeby dobrowolnie oddawac suwerennosc wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijny burdelu !

  Odpowiedz
 • xx(2015-05-22 07:35) Zgłoś naruszenie 10

  oglądać wywiad z Friedmanem na Prison Planet a dowiecie się prawdy, na czym polega polityka USA!!!

  Odpowiedz
 • ert(2015-05-22 11:50) Zgłoś naruszenie 10

  ...może się i odrodzi...ale w drodze hegemonii państw uprzemysłowionych - silnych gospodarczo i militarnie, a kosztem państw odprzemysłowionych, z rachityczną gospodarką i właściwie bezbronnych: jak Niemcy i Polska...i to było wiadome od początku tzw. reform. Jest tak jak miało być.

  Odpowiedz
 • Antypis(2015-05-22 12:43) Zgłoś naruszenie 34

  nie wiem kim jest Pan Zielonka ale jeśli to jeden z tzw. ekspertów to oczywiście będzie dokładnie odwrotnie

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pogromca Kacapów(2015-05-22 12:56) Zgłoś naruszenie 142

  Komentarz 1
  autor: TOTALITARNY (...)
  Your IP address is 213.158.0.222
  City: Saint Petersburg
  Country: Russian Federation
  ---
  Komentarz 3
  autor: ert
  Your IP address is 5.172.0.247
  City: Yekaterinburg
  Country: Russian Federation
  ---
  Do swidania, kacapskie śmiecie!

  Odpowiedz
 • haha(2015-05-22 13:52) Zgłoś naruszenie 09

  Nie potrzebujemy unii europejskiej w sumie ale wystarczy, że dokonamy integracji Polski, Niemiec, Austrii, wierze, że jest to możliwe, a nie przez przypadek berlin stolica naszego nowego królestwa leży w pobliżu granicy z polską :) powiem tak cytując klasyka, bardziej nienawdze warszafki i wle już stolice w Berlnie :)

  Odpowiedz
 • ANKA(2015-05-22 14:19) Zgłoś naruszenie 00

  30 lat temu czytałam taką broszurke "nadchodzi północ" nie pamietam autora ale wtedy czytałam co sie będzie działo po kolei , europa sie zjednoczy, nastąpi wspólna waluta, potem przyjdzie kryzys gospodarczy , ktory zostanie niby pokonany ale państwa zaczną się rozdzielać- chyba chodziło o występowanie z unii.potem państwo wystapi przeciw panstwu i królestwo przeciw krolestwu i sie zacznie wszystko-chyba chodzi o początek konca!czy ktoś z was to czytał?książeczka zastała przysłana z biblioteczni chrześcijanskiej z Poznania.

  Odpowiedz
 • byrcyn(2015-05-22 16:04) Zgłoś naruszenie 63

  Ten przykład z Chinami mówi wszystko. Jeśli Europa faktycznie nie będzie miała swoich prawdziwych władz wybieranych przez obywateli wszystkich krajów członkowskich i nie będzie mówiła jednym głosem, - to jest po prostu skazana na marginalizację i rozpad !

  ". Ostatnio dowiedziałem się, że Chiny odmawiają spotkania z przedstawicielami Unii na temat wspólnego handlu, a w międzyczasie wszyscy liderzy państw europejskich jeżdżą do Pekinu, chcąc tam ugrać jak najwięcej dla siebie. "

  Odpowiedz
 • qwert12345(2015-05-22 18:29) Zgłoś naruszenie 110

  Czy ktoś zna zbiurokratyzowane struktury administracji, które by się SAME zreformowały ? Chyba na Świecie nie ma takiego przykładu. Przecież w takim systemie to oni już tylko trwają dla siebie. Im żadne państwa, ludzie nie są potrzebni. Coś tam wymyślają i później już tylko całą swoją pracę kierują na rozwiązanie wymyślonego przez siebie problemu i tak wkoło. Ważne aby za te cuda otrzymywali duuuuże pieniądze. I tak będą trwali aż ich zupełnie nie rozwalą. A Grecja ? Trwa tylko dlatego, że za duże straty by miały banki niemieckie i francuskie, które kupowały dług grecki. Teraz Unia Europejska musi go wykupić ładując pieniądze nie do Greków a do banków niemieckich i francuskich jako raty od papierów dłużnych. gdyby nie to to już dawno Greków by wywalono z Unii.;

  Odpowiedz
 • informatyk(2015-08-21 16:48) Zgłoś naruszenie 03

  WOŚ ALERT
  "Czy jednak Europa może się integrować na bazie zaściankowych egoizmów bez szerszej solidarności?"
  - przestałem czytać

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze