Warto zauważyć, że symptomatyczne było już zachowanie się rynku wczoraj, który w ciągu dwóch godzin wygrzebał się po słabszych danych nt. inflacji CPI w kwietniu (wzrost o 0,2 proc. m/m i spadek o 0,1 proc. r/r) – wyjątkiem było zachowanie się pary GBP/USD, gdzie główne znaczenie miał dolar. Dzisiejsze zapiski pokazały, że zdaniem członków MPC kwestia niskich odczytów inflacyjnych może być przejściowa, a zarówno ceny, jak i wzrost gospodarczy powinny przyspieszać w średnioterminowym horyzoncie. Zbliżone wnioski znalazły się w publikowanym w zeszłym tygodniu Raporcie nt. inflacji, chociaż rynek przestraszył się wtedy zwrotów odnoszących się do negatywnego wpływu nazbyt mocnego funta na wzrost gospodarczy.

Czy rynek ma szanse rozegrać scenariusz odbicia na dłużej? Jutro o godz. 10:30 poznamy mocne dane nt. sprzedaży detalicznej w kwietniu. Z kolei w piątek dwa razy głos zabierze szef Banku Anglii podczas konferencji organizowanej przez Europejskiego Banku Centralnego – a Mark Carney często nie był przychylny nadmiernej aprecjacji funta. Tymczasem koszyk sporządzany przez Bank Anglii jest na najwyższych poziomach od 2008 r.

Na wykresie GBP/USD widać, że notowania próbują bronić linii trendu wzrostowego opartej o dołki z 13 kwietnia i 4 maja b.r. Niemniej w zestawieniu z faktem, że wczorajszy spadek doprowadził do naruszenia istotnej strefy wsparcia 1,5530-90, argumenty popytu na funta mogą nie wyglądać na mocne. Niewykluczone, że na przestrzeni kolejnych dni będziemy kierować się w okolice 1,51-1,52.

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

Reklama