Wpływowy amerykański senator John McCain zapowiedział, że osobiście podejmie próbę włączenia Polski do Programu Ruchu Bezwizowego.Zaznaczył jednak, że niczego nie może zagwarantować.

Wpływowy amerykański senator John McCain zapowiedział, że osobiście podejmie próbę włączenia Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Senator wyraził przekonanie, że zniesienie wiz dla Polaków cieszy się szerokim poparciem w Kongresie.

Deklarację w sprawie wiz dla Polaków John McCain złożył odbierając z rąk ambasadora w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa nagrodę "Orła Białego". Senator wyjaśnił, że odpowiednie przepisy postara się dołączyć do budżetu resortu obrony. "Już dawno powinny nastąpić zmiany w Programie Ruchu Bezwizowego dające Polakom taką samą możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych, jaką mają pozostali Europejczycy".

McCain wyraził przekonanie, że większość kongresmanów popiera zniesienie wiz dla Polaków. "Muszę jednak przestrzec, że budżet obronny może zostać zawetowany przez prezydenta z zupełnie innych powodów, więc nie mogę niczego zagwarantować. Kiedyś jednak wizy na pewno zostaną zniesione, bo to jedyne słuszne rozwiązanie".

W Kongresie Stanów Zjednoczonych od wielu lat są podejmowane próby włączenia Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Ostatnie wysiłki w tej sprawie spełzły na niczym, gdy Republikanie zablokowali reformę imigracyjną.

Reklama