Na razie nie czeka nas wzrost wydatków publicznych. Przyszłoroczny budżet przygotuje jeszcze koalicja PO-PSL. Nie da się spełnić wszystkich postulatów Andrzeja Dudy. Jego zdaniem, niemożliwe będzie obniżenie wieku emerytalnego czy przewalutowanie frankowych kredytów. Pieniędzy może wystarczyć za to na obiecane 500 złotych na każde dziecko oraz darmowe przedszkola - ocenia analityk domu inwestycyjnego Xelion, Piotra Kuczyński w rozmowie z IAR.

Po wczorajszych wyborach złotówka osłabiła się wobec głównych walut. Dzień na minusie rozpoczęła także warszawska giełda. Na warszawskiej giełdzie spadają kursy wielu banków. Obietnice prezydenta elekta uderzają przede wszystkim w sektor finansowy. Andrzej Duda postuluje między innymi obłożenie instytucji specjalnym podatkiem i przewalutowanie kredytów w walutach obcych po kursie ich zaciągnięcia.

Znamy już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 38 na 51 okręgów wyborczych. Według tych danych, Andrzej Duda zdobył 51,78 procent głosów, a Bronisław Komorowski 48,22 procent.

>>> Czytaj też: O porażce Komorowskiego zadecydował podział sztabu wyborczego