Co się stanie, jeśli Prezydent Duda spełni obietnicę złożoną frankowiczom?

26 maja 2015, 14:40
Źródło:Expander

W czasie kampanii Andrzej Duda stwierdził, że możliwe jest przewalutowanie zobowiązań we frankach po kursie z dnia uruchomienia. Z wyliczeń Expandera wynika, że w przypadku kredytu z połowy 2008 r. spowodowałoby to spadek zadłużenia z 475 000 zł do 263 000 zł. Wysokość raty zmniejszyłaby się natomiast z 1848 zł do 1410 zł. W oczekiwaniu na realizację obietnicy frankowicze muszą pogodzić się jednak z tym, że najbliższe raty mogą być wyższe.  

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (29)

  • pilek(2015-05-27 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Odwalutowanie kredytów nie wiąże się z żadnymi kosztami, udowodnij mi bankowy cwaniaku że pożyczałeś franki żeby wypłacić mi transze w złotówkach...

    Odpowiedz
  • dziadudolar(2015-05-26 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, że Banki chciałyby wybierać Polakom Prezydenta ale sorki nie udało się... Zaczyna się straszenie. Strachy ba lachy! Co dobre dla Nas niekoniecznie dobre dla banków czy obcych mocarstw.

    Odpowiedz
  • Oni chcą nas skłucić!(2015-05-27 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet na forsalu admin usuwa niewygodne komentarze. ( z bezpośrednim linkiem) A więc wpiszcie w google bylambankowymtrolem na wordpress a otowrzą się Wam oczy kto tu robi wodę z mózgu komu.

    Odpowiedz
  • Exverxes(2015-05-27 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    "W 2001 r. Banki oferowały kredyty hipoteczne we frankach o oprocentowaniu 4, 37 proc. , oraz w złotych o oprocentowanie 15%".
    Szybka kalkulacja:

    Kredyt na 30 lat, na 200 tyś. Prowizja 1,5%.
    4,37% : rata 997
    15% : rata 2369

    Hmmm

    Tu jest ciekawy artykuł podsumowujący temat:
    http://michalasman.blogbank.pl/2013/07/24/od-2001-roku-zaoszczedziles-na-kredycie-w-chf-51-000-zl-z-kazdego-100-000-zl-ktore-pozyczylismy/
    Hmmmmmm.

    Odpowiedz
  • [ja!](2015-05-27 00:16) Zgłoś naruszenie 00

    Padnie kilka banków, to od razu posypie się cały Bankowy Fundusz Gwarancyjny — automatycznie posiadacze lokat na oszczędności całego życia będą mogli sobie pogwizdać…

    I tak to znowu wszyscy oszczędzający zapłacą za żyjących ponad stan, którzy wymusili na rządzących granie w zawsze wygrywająca ruletkę: frank idzie w dół — ja wygrywam, frank idzie w górę — bank płaci!




    awar z IP: 89.66.94:
    pop z IP: 89.66.94:
    „w latach 2007-2008 CHF był po 2 zł , teraz 4 zł - stąd zadłużenie dwa razy więsze - i w tym jest problem, tych kredytó nie da się nigdy spłacić - banki o tym doskonale wiedzą”

    pop z IP: 89.66.94:
    awar z IP: 89.66.94:
    „nie było żadnych franków, dostaliśmy złotówki , a spłacamy po złodziejskim kursie CH”

    oburzony!
    „wypłacono devoloperowi pieniądze w PLN. A spłacać mamy w CHF”


    Tak, trzeba było pożyczać na 30 lat w dolarze Zimbabwe, w hrywnie ukraińskiej, albo w polskim złotym — na pewno każdy bank na świecie by się zgodził — na bardzo niski procent!




    Andrzej:
    „nie może być tak, że budzę się rano 15 stycznia i dowiaduję się, że w ciągu jednej nocy mój dług w banku wzrósł o równowartość moich 2,5 letnich zarobków, bo zmienił się jakiś abstrakcyjny wskaźnik”

    Ileż razy ja to wtedy słyszałem: — pożyczaj w tej walucie, w której zarabiasz! Nie jesteś idiotą — sam chciałeś zagrać w tę ruletkę…

    Odpowiedz
  • Mkn(2015-05-26 23:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś banki uważano za instytucje zaufania publicznego, dzisiaj sprzedają puszki pandory.

    Odpowiedz
  • amigo(2015-05-26 23:33) Zgłoś naruszenie 00

    Frankowcy idzą jak ćmy do światła czyli PISU jak sięwywróci ze 2-3 banki to zobaczymy jak będa śpiewać wszyscy. Żaden BGF nie pokryje upadku nawet 1 banku nie mowa o 2-3.

    Banki nie takie głupie szybko to pokazały w przypadku spadku prowizji od opłat kartą zaraz podniosły o 100-200% opłaty za kartę a tu stracili 1 mld złotych. Tam by stracić mieli 40 mld to obstawiam, że konto bankowe minimum 50 zł odpłatne za kartę z 20-30 czyli cały kraj zapłaci za idiotyzm kredyciarzy, a na końcu jeszcze wam się w oczy zaśmieją jak w 2008, że frajerzy jesteście i kredytów nabraliście w złotych nam umorzyli połowe długu i jesteśmy cwaniaki jak nikt inny.

    Taka decyzja moim zdaniem powali 3-4 segmenty.

    1. Upadnie lub może upaść 2-3 banki.
    2. Wysypie się masa mieszkań powali to rynek mieszkaniowy i kilkudziesięciu developerów padnie.
    3. Rząd by musiał w ramach BGF dopłacić gwarantowane depozyty znów zadłużenie.

    Suma suma sumarum więcej z tego szkody niż pozytku będzie. Obawiam się, że ci idioci z PIS mogą to zrobić bo nie myślą.

    Odpowiedz
  • abc(2015-05-26 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    Znakomita większość frankowiczów wzięła kredyt w CHF z chciwości - żeby płacić niższe raty. Ryzyko znali.
    Nie rozumiem dlaczego teraz inni mają płacić za ich głupotę? Bo jest oczywistym, że banki straty poniesione na kredytach frankowych przerzucą na całą resztę.

    Odpowiedz
  • Adam(2015-05-26 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie opamietajcie sie wreszcie po tym serialu pt. "Duda" Gosc obiecal przywileje, ktore doprowadzilyby tan kraj do bankructwa! Jak inteligentny polak moze wybrac na prezydenta RP czlowieka, ktory nie ma pojecia o gospodarce i ekonomii i jakby mu pozwolic to doprowadzilby nasz kraj do bankructwa?! No jak? Tych troche mniej inteligentnych nie pytam...

    Odpowiedz
  • ERYK ANTYKLERYK(2015-05-28 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    NIE JESTEM FRANKOWICZEM. JEDNAK '' BANK PEKAO SA ''alias '' UniCredit '' OKRADAL MNIE NA KILKA SPOSOBOW. MAM POZEW NA '' PEKAO SA '' W POLSCE, A TYM BADRDZIEJ CHCE TO ZROBIC W USA, GDZIE ZNAJDUJE SIE '' UniCredit Bank '' w NOWYM JORKU. I BEDAC OBYWATELEM TEGO KRAJU WIEM, ZE MOGE POZWAC TEN BANK W USA. JEDNAK TERAZ POCZEKAM I ZOBACZE, JAK MI POJDZIE W SADZIE w POLSCE, BO MAM JUZ JEDNA ROZPRAWE POZA SOBA, GDZE MECENAS '' PEKAO SA '' PRZYSZEDL DO SADU BEZ WAZNYCH DOKUMENTOW. ZAGRANICZNE BANKI ZA BARDZO SIE ROZPANOSZYLY W POLSCE.

    Odpowiedz
  • GREG(2015-05-26 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Chytry traci 2x. Chciało się być cwaniakiem to teraz sie ma.

    Odpowiedz
  • Misiek Wielki(2015-05-27 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ja brałem kredyt w 2000r. w PLN a oprocentowanie wynosiło 21%, drugi w 2007r. też wPLN 11%. Oba już kończę spłacać i wcale nie jest mi żal "frankowiczów" , którzy w tamtych latach śmiali się ze mnie ( kredytu w złotych) :)

    Odpowiedz
  • Jan(2015-05-26 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Mam kredyt hipoteczny w PLN. Żądam wyrównania nadpłaconych rat !!

    Odpowiedz
  • Jacko(2015-05-26 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Banki same decydowały się na tak ryzykowne produkty, bo w końcu teoretycznie kurs franka mógł też pójść znacznie w dół, a nie w górę (oczywiście to sarkazm), więc to ich psi obowiązek teraz wypić piwo, którego same naważyły w pogoni za zyskiem i judząc biednych ludzi relatywnie temporalną zaniżoną ratą.

    Krezusie, złodzieju teraz płać i płacz. Czas by parę nieuczciwych banków padło, a od razu rynek bankowy się uzdrowi. Dosłownie z dnia na dzień się ucywilizuje. To właśnie traktowanie banków jak święte krowy prowadzi do kryzysów.

    Odpowiedz
  • e_djur(2015-05-26 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    No zaczynają się złośliwości pochodzenia politycznego. A dyby tak..., a gdyby tak zacząć myśleć pozytywnie. Myśl pozytywnie, bądź zgodny, pomagaj drugiemu, ten drugi to też człowiek.
    Przechodziłem wiele obowiązkowych szkoleń z bezpieczeństwa w bardzo niebezpiecznej pracy. I tam było to co napisałem powyżej. Myśl pozytywnie. Pomagaj drugiemu. Nie bądź PO. To już dodaje od siebie. Peowcy sobie zasłużyli, urągali na wojnę i sami ją wszczynali. Chciałbym teraz zobaczyć minę Niesiołowskiego vel Nibynóżka, Nibynóżka, nibymóżdżek, niby pies niby wydra. Tak jest gdy zapomina się, że drugi to też człowiek a karta nie świnia i potrafi się odwrócić.

    Odpowiedz
  • kgs(2015-05-27 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE. TO BYŁO ZŁODZIEJSTWO. BANKI NIE MIAŁY CHF, OSZUKAŁY NA ZDOLNOŚCI I MANIPULOWAŁY. TO PAŃSTWO DAWNO POWINNO NAPRAWIĆ. MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE DUDA TO ZROBI.

    Odpowiedz
  • przewalutować(2015-05-26 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jak banki odmówią przewalutowania z dnia zaciągnięcia kredytu to anulować kredyt w tych bankach. Banki tak się przestraszą że zgodzą się na mniejsze zło.

    Odpowiedz
  • asdas(2015-05-27 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jak banki kreują rzeczywistość, do czego są zdalne posunąć za 30mld rocznie zysku na Polakach
    https://bylambankowymtrolem.wordpress.com/2015/05/02/bylam-bankowym-trolem/

    Odpowiedz
  • Andrzej(2015-05-26 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chciało się PO ukrócić lichwy i zająć rzetelnie kwestią uregulowania kredytów "frankowych" to teraz mają za swoje. głosowałem na nich we wszystkich dotychczasowych wyborach, ale z niebywałą satysfakcją patrzę jak teraz te sprzedajne rukwy idą na dno. wybory prezydenckie to tylko preludium do tego co się będzie działo na jesieni.

    nie może być tak, że budzę się rano 15 stycznia i dowiaduję się, że w ciągu jednej nocy mój dług w banku wzrósł o równowartość moich 2,5 letnich zarobków, bo zmienił się jakiś abstrakcyjny wskaźnik sztucznie powiązany z kwotą, którą faktycznie od tego banku pożyczyłem. z tego będzie rewolucja, zobaczycie.

    Odpowiedz
  • krool(2015-05-26 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Żal mi tych życiowych frustratów ubranych przez rząd PiS we franki w 2007 roku. Tak się kończy finansowanie wzrostu gospodarczego kredytami. Teraz te same barany wybrały Dudę z PiS żeby ich wybawił bo byli za ciemni żeby samodzielnie oszacować ryzyko. Co za ciemna masa... #żal

    Odpowiedz