Forsal logo

Morozow: Polska zerwała dwustronny dialog z Rosją

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
3 czerwca 2015, 10:34
Moskwa zarzuca Warszawie zerwanie dwustronnego dialogu. „Prawie wszystkie kanały łączności między naszymi krajami zostały zamknięte przez Polaków” - twierdzi senator Igor Morozow z komisji spraw zagranicznych Rady Federacji. Rosyjski polityk w rozmowie z Polskim Radiem oświadczył, że jego kraj jest otwarty na współpracę.

Igor Morozow wskazuje przede wszystkim na międzypaństwowe komisje, które współpracowały w sferach: spraw zagranicznych, bezpieczeństwa i gospodarki. W jego opinii, brak kontaktów na szczeblach rządowych uniemożliwia rozwiązywanie wspólnych problemów. „Nasi ministrowie spraw zagranicznych praktycznie w ogóle się ze sobą nie kontaktują. Taki jest wyznacznik naszych dzisiejszych stosunków, a wszystko dzieje się z inicjatywy polskich partnerów” - twierdzi rosyjski senator.

>>> Czytaj też: Rosja ma sojusznika w samym centrum Europy? Przyjaźń z Moskwą głównie na pokaz

Moskwa zarzuca Warszawie inicjowanie antyrosyjskich nastrojów na forach międzynarodowych, zwłaszcza w Unii Europejskiej. Tego typu stanowisko wobec Polski dało się zauważyć gdy

Rosja opublikowała „czarne listy” osób niepożądanych. Na 89 osób, 18 to Polacy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: Rosja
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj