Przewalutowanie kredytów na życzenie. Znamy szczegóły oferty PO dla frankowiczów

8 lipca 2015, 11:35 | Aktualizacja: 04.08.2015, 14:08
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

PO zgłosi projekt ustawy dla frankowiczów. Przewiduje możliwość przewalutowania kredytu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • Bartek(2015-07-09 02:03) Zgłoś naruszenie 00

    czyli z punktu widzenia frankowiczów nic się nie zmieni. jakieś pseudorozwiązania i myślenie typu "nie możemy wysłać policji do poszkodowanego, bo byłoby to niesprawiedliwe wobec tych, którzy nie padli ofiarą przestępstwa".

    dla większości potrzebujących pomocy to kuriozalne pseudorozwiązanie i tak będzie niedostępne.

    a tymczasem pol miliona polskich rodzin będzie dalej umoczonych w toksyczne instrumenty spekulacyjne nazwane dla niepoznaki "kredytami hipotecznymi indeksowanymi do kursu CHF". tymczasem ani to kredyty (kwota kapitału do spłaty rośnie w miarę spłacania), ani hipoteczne (kredytobiorca odpowiada całym swoim obecnym i przyszłym majątkiem za dług, który bank mu stale podwyższa)

    Odpowiedz
  • obywatel(2015-07-08 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    frankowicze są sami sobie winni, dlaczego państwo ma im pomagać, to ja poproszę o dom za darmo.
    Kredyty są dla bogatych, oszczędności trzeba było oszczędzać a nie przejadać.

    Odpowiedz
  • batavus(2015-07-08 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Frank szwajcarski niżej niż do 3.8 nie zejdzie juz wogole. Szwajcarzy wypieli się na Euro i juz do niego nie wróca. dlatego trzeba cos z tymi kredytami zrobic. Inaczej ludzie upakowanie w kredyty we franku zbankrutują realnie...
    http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/02/Krach-na-Franku-Szwajcarskim-Co-sie-naprawde.html

    Odpowiedz
  • wyborca(2015-07-08 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomnieli dodać że koszty pokryje budżet (czyli podatnicy) a nie banki. Ewidentnie widać że jest to projekt PO (czyli projekt napisany przez lobbystów bankowych przedstawiony do podpisania dla PO)

    Odpowiedz
  • Adam_UK(2015-07-08 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    9,5 mld na 60.000 to 158.000 zl. Jesli ta kwota stanowi polowe roznicy miedzy kredytem w CHF a w PLN to cała roznica to 316.000. Aby o tyle wzrosło zadłuzenie tytulem wzrostu 1 CHF z 2 na 4 PLN to kredyt musialby byc na 632.000 zl. Pytanie: ile mieszkan o powierzchni do 75 m2 zostało w Polsce kupionych za conajmniej 380.000 zl (120 % LTV)?

    Odpowiedz
  • eden(2015-07-08 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE - czy mi się to śni czy ? kto budował domy np. na wsi 100m2. Takie projekty są na garaż czy budynek gospodarczy. Przeważnie domy buduje się pokoleniowe kiedy rodzice się np zestarzeją dzieci zamieszkują z nimi a na wsiach tak jest w większości. Jednak mieszkanie w mieście 75 m2 to luksus dla bogaczy. Czy naprawdę rolnicy czy ludzie mniej zamożni mieszkający na wsi stale muszą dostawać po garbie i rząd ma ich gdzieś???
    W tym kraju nie da się żyć. PO MYŚLCIE O LUDZIACH BIEDNIEJSZYCH A NIE STALE O BOGACZACH. MIESZKANIE W MIEŚCIE O WIELKOŚCI 75 M2 JEST CZASAMI WIELE DROŻSZE , NIŻ DOMY NA WSI.

    Ja cały czas głosowałam z rodzina na PO ale na litość boską OPAMiĘTAJCIE SIE i zwróćcie uwagę na biedniejszych.
    Pomoc frankowiczom to wielki elektorat dla was. Jednak nie można rozróżniać frankowicz bogaty w mieście i biedny na wsi

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-07-08 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    a ja głupi myślałem, że wprowadzą prawo o odpowiedzialności kredytobiorcy tylko do wartości hipoteki...
    czyli, że mogę odstąpić od umowy bez upadłości konsumenckiej - po prostu oddaję w banku klucze do mieszkania i jesteśmy kwita - umowa jest rozwiązana.

    zamiast tego, jak zwykle jakaś niepotrzebna i niezrozumiała kombinatoryka (która zresztą jest nie dostępna dla większości spłacających).

    Platforma nie daje nam wyjścia - 0,5 mln jej zakredytowanych wyborców będzie głosowało na PiS.

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-07-08 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    czyli propozycja dla nikogo.
    i jednoczesnie sznur na szyje Platformy w nadchodzących wyborach.
    ale chyba nikt sie nie spodziewal niczego innego.

    Odpowiedz
  • AntyPolityk(2015-07-08 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do tego trzeba być politykiem z krwi i kości... Zaproponować coś, z czego prawie nikt nie skorzysta :-) No, ale przecież proponowali...

    Odpowiedz
  • Bankster(2015-07-08 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    W panującym obecnie socjaliźmie problemem jest brak starego rzymskiego prawa: "chcącemu nie dzieje się krzywda..."
    Czy kredyty we frankach brali z pistoteletm przy głowie ?
    Czy jak franki staniały po skoku ok. 2008 nie można było przewalutować ?
    Czy trzeba było brać na 100%+ wartości nieruchomości ?
    Czy nie jest powszechnie wiadome, że nie sposób przewidywać kursy walut, zwłaszcza w okresach wielu lat ?
    Ważne, że jak było tanio to fajnie, a jak problem to na koszt podatnika pomocy no nie ?

    Odpowiedz
  • Evgen(2015-07-08 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet Parlament Ukrainy, przyjął ustawę o restrukturyzacji kredytów dolarowych i przewalutowaniu ich na hrywny według kursu z okresu zaciągania pożyczki.!!!

    Odpowiedz
  • asd(2015-07-08 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Już się płatna ciemnota PiSowska zleciała na forum i ujadają jak kundle. Było mohery nie brać kredytów we frankach to byś cie teraz Dudzie i szyło nie musieli lizać...

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-08 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    No proszę. W najtańszej wersji 'lajt' koszt to 9,5 mld z budżetu. PIS ma większy gest i te koszty będą 2, 3 razy większe.
    Przygotujcie się podatnicy do sponsorowania 'gestów' wyborczych dla frankowiczów

    Odpowiedz
  • Franek(2015-07-08 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    BANDA ZŁODZIEI !!

    Odpowiedz
  • dom na franku(2015-07-08 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    no faktycznie dom ponizej 100 m2 ... :)))))))
    mieszkania w wiekszości pewnie beda sie łapac ale domy... podejrzewam ze domów za franki poniżej 100m2 jest pewnie 2% wszysstkich domow postawionych za franki... Ale o co chodzi chcieliście propozycji to proponujemy:) Niestety takie propozycje to jak dla mnie strzał w kolano.

    Odpowiedz
  • gość(2015-07-08 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ile się trzeba natrudzić żeby (prawie) nic się nie zmieniło... Typowe "rozwiązanie"...
    Wierzący socjaliści na 100% przebiją "ofertę" socjalistów z PO...

    Odpowiedz
  • GOŚĆ(2015-07-09 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Masakryczny pomysł ! Ma to pomóc frankowiczom, a tylko zaszkodzi. Niezły biznes sobie uplanowali z najbiedniejszych! To będzie wyglądało tak: umożą frankowiczom 50% różnicy i banki mają za to zapłacić. Ale czy na pewno? NIE ! Zapłacą wszyscy kredytobiarcy w złotówkach, bo WIBOR znacznie wzrośnie. Będziemy bulić słono za kredyty. Ale Frankowicze też zapłacą! Złotówka spadnie, a oni będą bulić. Innymi słowy: POLSKA PRZECIWKO POLAKOM!

    Odpowiedz
  • Kazdy tylko nie oszuści z PO(2015-07-08 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dom poniżej 100m, to jakaś kpina. Równie dobrze mogli zaproponować dom poniżej 30 metrów.
    Jak zwykle PR zagrywka PO

    Odpowiedz
  • Karol(2015-07-08 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    po co ta kombinatoryka, skoro istnieja prawne procedury prywatnej upadlosci, na wypadek, gdy ktos nie podola splatom,
    A kto podola, temu widocznie nie trzeba pomagac,
    Przeciez bywaja tez przypadki upadlosci w kredytach zlotowkowych.
    Czy na kazdy poszczegolny przypadek zamierza sie tworzyc osobne prawo?

    Odpowiedz
  • JJ(2015-07-08 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    To sa niekonstytucyjne propozycje, adresowane do wybranej grupy cwaniakow. Ciekawe co na ten temat powiedza ci, ktorzy uczciwie splacaja kredyt w zlotowkach oraz reszta Polakow, ktora bedzie musiala zaplacic za te "przewalutowania" (a w rzeczywistosci prezenty) dla frankowiczow.

    Mam nadzieje, ze ten pomysl skonczy w Trybunale Konstytucyjnym, albo Sztrasburgu, a do wladzy dojdzie ktos, kto nie bedzie oferowal bezmyslnego populizmu.

    Odpowiedz