Zarządca złożył wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego Dayli PolskaWarszawa, 04.04.2016 (ISBnews) - Zarządca w postępowaniu sanacyjnym Dayli Polska złożył do Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego, podała spółka.

"Zdaniem zarządcy w toku postępowania sanacyjnego Dayli Polska Sp. z o.o. w restrukturyzacji zmaterializowały się przesłanki umorzenia postepowania sanacyjnego, o których mowa w art. 326 ust. 2 i 3 oraz art. 325 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978 ze zm.)" - czytamy w komunikacie.

Złożenie wniosku nie oznacza definitywnego ani natychmiastowego zakończenia procesu restrukturyzacji. Nadal trwają bowiem rozmowy z właścicielem Dayli Polska i podmiotami trzecimi w sprawie dofinansowania, podkreślono.

"Jeżeli w najbliższym czasie emitentowi zostanie przywrócona zdolność do niezakłóconej działalności, możliwe będzie kontynuowanie procesu restrukturyzacji"- czytamy dalej.

Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja został wyznaczony zarządcą w postępowaniu sanacyjnym Dayli na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie 1 lutego 2016 r.

Dayli Polska to operator sieci drogerii, należy do notowanej na GPW Grupy Kerdos.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą. Jest operatorem sieci Dayli w Polsce oraz Meng w Luksemburgu.

(ISBnews)Reklama