Reino Dywidenda Plus postanowił o wstrzymaniu IPO w związku z okresowo niesprzyjającą sytuacją rynkową, podała spółka. Zgodnie z deklaracjami, proces ma zostać wznowiony w pierwszym możliwym terminie.





"Zatwierdzenie prospektu przypadło na dzień brytyjskiego referendum, które ostatecznie rozstrzygnęło się wbrew rynkowym oczekiwaniom i wstępnym szacunkom. Poziom niepewności jest nadal wysoki i nie sprzyja podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, co w pełni rozumiemy. W najbliższych dniach pozyskanie satysfakcjonujących nas wpływów mogłoby okazać się trudne. Dlatego po konsultacjach z oferującym postanowiliśmy wstrzymać IPO" - powiedział prezes Radosław Świątkowski, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył, że spółka ma jednak wiele pozytywnych sygnałów od potencjalnych inwestorów, a model biznesowy jest postrzegany jako bardzo interesująca i wyczekiwana alternatywa inwestycyjna, w szczególności dla inwestorów szukających bezpieczeństwa i dywidendy.

"Z wielu istotnych powodów pierwszy polski REIT powinien możliwie najszybciej znaleźć się na giełdzie. Będziemy dążyli do wznowienia oferty publicznej w pierwszym rozsądnym terminie" - zapowiedział prezes spółki.

Zgodnie z prospektem, zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) w ubiegłym tygodniu, spółka miała prawo zawiesić ofertę publiczną przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów na akcje, nie podając jednocześnie szczegółów jej nowego harmonogramu.

Spółka podtrzymuje plany pozyskania w IPO do 300 mln zł, które przeznaczy na dalsze zwiększenie portfela nieruchomości biurowych.

Reino Dywidenda Plus podaje, że jest pierwszym polskim REIT-em (ang. Real Estate Investement Trust) w formie spółki akcyjnej. Prowadzi działalność, by regularnie dzielić się z akcjonariuszami zyskiem wypracowywanym z najmu nieruchomości komercyjnych o wysokim międzynarodowym standardzie. Coroczną wypłatę nie mniej niż 90% zysku w formie dywidendy gwarantuje statut spółki.

W portfelu inwestycyjnym spółki znajdują się obecnie biurowce klasy A w Gdańsku (Alchemia I) oraz Poznaniu (Malta House). W 2016 r. Spółka wypłaciła swoim dotychczasowym akcjonariuszom dywidendę w wysokości 100% zysku wypracowanego w 2015 r., zapewniającą dotychczasowym akcjonariuszom roczną stopę zwrotu na poziomie 5%.

(ISBnews)