Agencja Rozwoju Przemysłu powołała spółkę ARP Games. Zadaniem nowego tworu będzie finansowe i merytoryczne wspieranie polskich startupów działających na rynki gier komputerowych.

W powstanie nowej spółki zaangażowane są także Uniwersytet Śląski i Powiat Cieszyński.

- Nowa spółka to rezultat działań Agencji Rozwoju Przemysłu, Uniwersytetu Śląskiego i Powiatu Cieszyńskiego w ramach wspólnego projektu, jakim jest program akceleracyjny. Najważniejsze zadanie przed ARP Games to efektywne wsparcie komercjalizacji dobrych pomysłów. Zależy nam na tym, aby młodzi, utalentowani ludzie mieli jak najlepsze warunki do rozwoju i w konsekwencji chcieli pracować w Polsce – powiedział Marcin Chludziński, prezes ARP S.A. podczas podpisania aktu powołania spółki.

Głównym zadaniem ARP Games będzie rekrutowanie młodych talentów i pomoc im w rozwijaniu twórczych pomysłów. Dziesięć zwycięzkich drużyn weźmie udział w trzymiesięcznym szkoleniu biznesowym i specjalistycznym: nauczy się m.in. prowadzenia działalności gospodarczej, otrzyma pomoc w dopracowaniu i tłumaczeniu gry.

- ARP Games ma służyć twórczym konfrontacjom. Chcemy, by młodzi ludzie mieli szansę czerpać z doświadczeń praktyków: producentów gier, deweloperów i potencjalnych wydawców. Pozwoli im to w przyszłości osiągnąć wymierne efekty – powiedział dr Remigiusz Kopoczek, prezes spółki ARP Games.

>>> Polecamy: Koniec anonimowego Bitcoina. KE zabiera się za kryptowalutę