"To było dla nas intensywne i wymagające sześć miesięcy. Pracowaliśmy nad debiutem nowego modelu drukarki, ale także nad kolejną rundą finansowania. Pozyskanie nowego, bardzo znaczącego akcjonariusza pozwoliło nam przyśpieszyć prace związane m.in. z przeniesieniem naszego działu R&D do Polski" - powiedział prezes Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

W lipcu spółka poinformowała, że Ultro - wehikuł inwestycyjny Dariusza Miłka - zainwestuje ponad 44 mln zł w ponad 1,2 mln akcji Zortrax w ramach pre-IPO.

W I półroczu Zortrax odnotował duży skok sprzedaży materiałów do druku w USA, który jest dla spółki rynkiem priorytetowym, a którym chce się dynamicznie rozwijać w kolejnych kwartałach. Wzrost sprzedaży wyniósł tu 116% w porównaniu do I półrocza 2015. Również na pozostałych rynkach działalności Zortrax szybko zwiększa sprzedaż materiałów co przełożyło się na wzrost rzędu 97% r/r., podano również.

"Minione półrocze to dla Zortrax także debiut nowego modelu drukarki 3D Zortrax M300, którą zaprezentowano pod koniec czerwca na targach branżowych w Amsterdamie. W związku z pozyskaniem finansowania, prace nad M300 mocno przyśpieszyły i drukarka będzie dostępna w sprzedaży już we wrześniu, a nie w czwartym kwartale jak zapowiadała spółka" - czytamy w komunikacie.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

(ISBnews)