Ghelamco Invest wyemitowało 250 tys. obligacji serii PPK o łącznej wartości nominalnej do 25 mln zł i 350 tys. obligacji serii PPL o o łącznej wartości nominalnej do 35 mln zł w ramach ustanowionego przez spółkę IV Publicznego Programu Emisji Obligacji, zabezpieczonych poręczeniem ustanowionym przez Granbero Holdings Limited,poinformowała spółka.
Cena emisyjna jednej obligacji obu serii uzależniona będzie od dnia złożenia zapisu i wzrastać będzie od 99,61 zł w dniu 14 listopada 2016 r., tj. pierwszym dniu składania zapisów, do 99,86 zł w ostatnim dniu złożenia zapisu, tj. w dniu 30 listopada 2016 r.

Jednocześnie spółka zastrzegła przy obu emisjach, że okres zapisów zostanie skrócony w przypadku wystąpienia "dnia przekroczenia zapisów".

W styczniu br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Ghelamco Invest w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji, emitowanych w ramach programu emisji obligacji, w którym łączna kwota nominalna obligacji emitowanych w okresie 12 miesięcy nie przekroczy 350 mln zł.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

(ISBnews)