Rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie udostępni spółce produkującej naturalne kosmetyki oraz ekologiczne środki czystości, niezbędną infrastrukturę oraz ustrukturyzuje obecnie prowadzone aktywności, aby efektywniej wprowadzać na rynek jeszcze więcej nowych produktów, podkreślono.

"Rozpoczęcie prac w nowym obiekcie R&D jest kolejnym krokiem konsekwentnie realizowanej strategii, która skupia się na tworzeniu bezpiecznych, naturalnych, a zarazem skutecznych produktów kosmetycznych i środków czystości. Wolumeny sprzedaży produktów OnlyBio i OnlyEco z ostatnich miesięcy jasno wskazują na rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów. Nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że nowo wprowadzone serie dosłownie 'znikają z półek'. Centrum badawczo-rozwojowe jest bez wątpienia dalszym motorem napędowym rozwoju Onlybio.life" - powiedział wiceprezes Boruty-Zachem Marcin Pawlikowski, cytowany w komunikacie.

Jak wskazał, celem prowadzonych prac badawczo-rozwojowych w nowym obiekcie będą badania przemysłowe oraz prace rozwojowe z obszaru opracowania receptur, technologii oraz produkcji wytwarzania.

"Chcąc posiadać istotną przewagę w branży kosmetyków naturalnych, trzeba stawiać przed sobą wysoko zaawansowane technologiczne wyzwania. Wykorzystywanie w produktach Onlybio.life biosurfaktyny z rzepaku, jest efektem jednego z nich" - dodał Pawlikowski.

Grupa Boruta-Zachem zamierza zostać do 2023 r. największym producentem eko kosmetyków i eko środków czystości w Polsce, podsumowano.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(ISBnews)