"Liczymy na to, że w perspektywie najbliższych miesięcy Iron VR dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect. Obecność na małej giełdzie pozwoli nam zwiększyć rozpoznawalność spółki na polskim oraz zagranicznym rynku i umożliwi nam dotarcie do nowej grupy inwestorów. Liczymy, że weryfikacja niezbędnej dokumentacji po stronie Giełdy przebiegnie sprawnie" - powiedział prezes Iron VR Tomasz Szpiner, cytowany w komunikacie.

Iron VR w grudniu 2020 r. pozyskała od inwestorów 2,5 mln zł. Środki z oferty publicznej są przeznaczane przede wszystkim na działania związane z produkcją gier w oparciu o własne IP lub zewnętrznych producentów, a także na rozwój zespołu, przypomniano.

Reklama

Zgodnie z nowo zaktualizowaną strategią, Iron VR zamierza koncentrować swoje zasoby na stworzeniu szerokiej gamy gier opartych o ciekawą koncepcję rozgrywki, bazujących na własnym lub zewnętrznym IP, które będą realizowane w relatywnie krótkim czasie.

"Planujemy działać w strategii biznesowej zakładającej wydawanie co najmniej 2 tytułów rocznie. Jednocześnie dalej chcemy pozyskiwać IP z klasycznych gier PC, tworzyć własne IP w formule gier modułowych, a także realizować prace na rzecz podmiotów zewnętrznych. Niebawem ogłosimy nowy autorski tytuł VR. Obecnie trwają zaawansowane prace koncepcyjne" - powiedziała development director w Iron VR Karolina Koszuta.

Iron VR jest spółką zależną Carbon Studio, która tworzy gry VR.

(ISBnews)