O decyzji tej Musk powiadomił w komentarzu na platformie X. W kolejnym komentarzu zapewnił, że wydatkowanie tych środków będzie monitorowane. Dodał następnie: "Musimy troszczyć się o niewinnych, bez względu na ich rasę, poglądy, religię i wszystko inne".

Wcześniej platforma X złożyła pozew sądowy przeciwko organizacji pozarządowej Media Matters for America, zajmującej się monitoringiem mediów, która uznała, że reklamy znanych marek ukazywały się na X obok treści antysemickich. Ustalenia Media Matters sprawiły, że wielkie koncerny wstrzymały zamieszczanie na platformie swoich reklam. Ponadto kontrowersje wywołały wypowiedzi samego Muska, który - jak oceniono - w komentarzu opublikowanym na X poparł antysemicki wpis jednego z internautów.

Po napaści palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas na Izrael z 7 października i wkroczeniu wojsk izraelskich do Strefy Gazy miliarder zapowiedział, że jego satelitarny system komunikacji Starlink będzie wspierać łączność z działającymi w Gazie organizacjami pomocowymi.

Reklama