Reklama

"Orange Polska informuje, że dziś sprzedał APG 50% udziałów w Światłowód Inwestycje i otrzymał 897 mln zł jako pierwszą część zapłaty za transakcję. Transakcja pomiędzy Orange Polska i APG wycenia 50% udziałów w Światłowód Inwestycje na 1 374 mln zł (bez uwzględniania gotówki i długu). Płatność pozostałych 487 mln zł będzie rozliczana w latach 2022-2026, i będzie warunkowana realizacją uzgodnionego harmonogramu budowy sieci. Transakcja przewiduje, że w latach 2023-2026 każdy z partnerów, wniesie do spółki po około 300 mln zł kapitału" - czytamy w komunikacie.

Orange Polska podkreśla, że jednym ze strategicznych celów wyrażonych w strategii .Grow jest podtrzymanie wysokiej dynamiki komercyjnej poprzez dalszą koncentrację na łączach światłowodowych i konwergencji.

"Zgodnie z tym celem, to przełomowe partnerstwo z APG zapewni elastyczność w dalszej budowie sieci światłowodowej w Polsce, zwłaszcza na obszarach pozbawionych szybkiego internetu, a jednocześnie umożliwi natychmiastowe obniżenie poziomu dźwigni finansowej dla Orange Polska. Dysponując łączami obejmującymi 2,4 mln gospodarstw domowych, Światłowód Inwestycje stanie się wiodącym niezależnym operatorem hurtowym otwartej sieci światłowodowej w Polsce" - podsumowano w materiale.

W kwietniu br. Orange Polska podpisał umowę sprzedaży APG 50% udziałów w spółce Światłowód Inwestycje sp. z o.o. - podmiocie, przez który realizowane będzie wspólne przedsięwzięcie polegające na budowie infrastruktury światłowodowej oraz oferowaniu przez ten podmiot hurtowych usług dostępu.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)