Zarząd Orange Polska zarekomendował wypłatę w 2023 roku dywidendy w wysokości 0,35 zł na akcję, podał operator.

"Znajdujemy się na półmetku cyklu strategicznego, a nasze wyniki dowodzą, że jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć założone cele. W związku z tym mam przyjemność ogłosić, że zarząd zarekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę w 2023 roku dywidendy w wysokości 0,35 zł na akcję z zysku za 2022 rok. Zwiększenie dywidendy potwierdza, że chcemy dzielić się korzyściami ze skutecznej realizacji strategii .Grow z akcjonariuszami" - powiedział prezes Julien Ducarroz, cytowany w komunikacie.

W ub.r. walne zgromadzenie Orange Polska podjęło uchwałę w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości 0,25 zł na jedną akcję z zysku za 2021 r.

Reklama

W 2022 r. spółka miała 724 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1 672 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2022 r. wyniósł 757 mln zł wobec 916 mln zł zysku rok wcześniej.

Orange Polska to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)