Warszawa, 29.11.2018 (ISBnews) - Termin obowiązywania wstępnego porozumienia inwestycyjnego Medinice z holenderską CT Holding B.V. w sprawie komercjalizacji dwóch innowacyjnych narzędzi chirurgicznych wygasł, podała spółka.
"Zarząd Medinice [...] informuje, o wygaśnięciu terminu obowiązywania wstępnego porozumienia inwestycyjnego z holenderską spółką CT Holding B.V. (dotyczącego projektów Suction Knife oraz SpaceMaker). Decyzja o braku wydłużenia terminu obowiązywania wstępnego porozumienia inwestycyjnego z CT Holding B.V. wynika z powzięcia przez emitenta informacji o planowanym przez Uniwersytet Medyczny w Utrechcie (kluczowy udziałowiec CT Holding B.V.) wycofaniu się z prowadzenia projektów Suction Knife oraz SpaceMaker, co w ocenie emitenta istotnie wpływa na atrakcyjność ww. projektów" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Medinice informuje, że w przypadku pojawienia się nowych okoliczności nie wyklucza podpisania porozumienia inwestycyjnego, finalnej umowy lub innej formy współpracy ze spółką CT Holding B.V. w przyszłości, podano także.
W kwietniu Medinice podpisała wstępne porozumienie, aby skomercjalizować innowacyjne narzędzia chirurgiczne Spacemaker i Suction Knife, tym samym zacieśniając współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Utrechcie.
Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 r. na rynku na NewConnect.
(ISBnews)