Warszawa, 14.12.2017 (ISBnews) - Raiffeisen Bank Polska, działający pod marką Raiffeisen Polbank pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi obywatelom Ukrainy otworzenie konta bez konieczności odwiedzania placówki bankowej, podał bank. Raiffeisen Polbank prowadzi obecnie ponad 42 tys. kont osób legitymujących się paszportem ukraińskim.
Obywatele Ukrainy, którzy już posiadają bądź otworzą Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbanku, będą mogli przez najbliższy rok korzystać z promocji, polegającej na zwrocie opłaty za jeden w miesiącu przelew zagraniczny w złotych na rachunek banku lub innego podmiotu, mającego siedzibę na Ukrainie. Aby otrzymać zwrot opłaty należy wykonać w danym miesiącu co najmniej jedną bezgotówkową transakcję kartą płatniczą wydaną do konta.
„To bardzo atrakcyjna oferta dla osób narodowości ukraińskiej, które swoje zarobki przekazują do rodzin lub bliskich na Ukrainę. Bardzo często korzystają one z drogich przekazów pieniężnych albo decydują się na wożenie przez granicę większej ilości gotówki, co jest i niewygodne i może nie być zawsze bezpieczne. Jednak codzienne płatności i rozliczenia to tylko wstęp do zaoferowania Ukraińcom, którzy pracują czy uczą się w Polsce, szerszej gamy produktów finansowych" - powiedział dyrektor departamentu bankowości detalicznej w Raiffeisen Polbanku Tomasz Dymowski, cytowany w komunikacie.
Podkreślił, że coraz więcej Ukraińców wiąże z naszym krajem przyszłość, osiedla się tu na dłużej. W związku z tym pojawia się potrzeba zakupu i wyposażenia mieszkania, ale też i rozwoju własnego biznesu.
"Z deklaracji polskich pracodawców wynika, że to Ukraińcom będą najszybciej teraz rosły wynagrodzenia. A to pokazuje, że ci klienci będą coraz atrakcyjniejszym partnerem dla polskich banków" –powiedział Dymowski.
Raiffeisen Polbank podał, że prowadzi ponad 42 tys. kont osób legitymujących się paszportem ukraińskim, co według danych portalu PRnews.pl daje bankowi pierwsze miejsce w Polsce. Doceniając znaczenie klientów zza wschodniej granicy, bank już teraz prowadzi serwis informacyjny w języku ukraińskim na swojej stronie internetowej.
W 2017 r. ukraińscy klienci banku otworzyli cztery razy więcej rachunków niż rok wcześniej i stanowią 80% wszystkich cudzoziemców obsługiwanych w ten sposób przez Raiffeisen Polbank, podano także.
Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.
(ISBnews)