Reklama
Reklama

Mapa bogactwa na świecie. Oto 10 państw, w których żyje najwięcej milionerów

5 czerwca 2013, 06:01
Kryzys kryzysem, ale majątki możnych tego świata wciąż rosną. Jak wynika z raportu „Global Wealth 2013” Boston Consulting Group, w ubiegłym roku łączna wartość majątku najbogatszych gospodarstw domowych na świecie wzrosła aż o 7,8 proc. do 135,5 bln dol. To wielki skok, bo jeszcze w 2011 roku ich majątek rósł o 3,6 proc. W ujęciu regionalnym najmocniej, bo o 13,8 proc. wzrosły fortuny mieszkańców Azji i Pacyfiku (z wyłączeniem Japonii). Majątek najbogatszych sięga tam teraz 28 bln dol. W Ameryce Łacińskiej majątki wzrosły o 10,5 proc. do 3,9 bln dol., na Bliskim Wchodzie i w Afryce – o 9,1 proc. do 4,8 bln dol. Zdecydowanie wolniej rosły majątki mieszkańców Europy Zachodniej (o 5,2 proc. do 35,8 bln dol.) i Ameryki Północnej (7,8 proc. do 43 bln dol.). Oto 10 państw, w których procentowy udział gospodarstw domowych z aktywami inwestycyjnymi (m.in. gotówka, akcje, obligacje) o wartości co najmniej 1 mln dol. w liczbie gospodarstw domowych ogółem jest najwyższy. Na zdjęciu: Bangkok, stolica Tajlandii.
Kryzys kryzysem, ale majątki możnych tego świata wciąż rosną. Jak wynika z raportu „Global Wealth 2013” Boston Consulting Group, w ubiegłym roku łączna wartość majątku najbogatszych gospodarstw domowych na świecie wzrosła aż o 7,8 proc. do 135,5 bln dol. To wielki skok, bo jeszcze w 2011 roku ich majątek rósł o 3,6 proc. W ujęciu regionalnym najmocniej, bo o 13,8 proc. wzrosły fortuny mieszkańców Azji i Pacyfiku (z wyłączeniem Japonii). Majątek najbogatszych sięga tam teraz 28 bln dol. W Ameryce Łacińskiej majątki wzrosły o 10,5 proc. do 3,9 bln dol., na Bliskim Wchodzie i w Afryce – o 9,1 proc. do 4,8 bln dol. Zdecydowanie wolniej rosły majątki mieszkańców Europy Zachodniej (o 5,2 proc. do 35,8 bln dol.) i Ameryki Północnej (7,8 proc. do 43 bln dol.). Oto 10 państw, w których procentowy udział gospodarstw domowych z aktywami inwestycyjnymi (m.in. gotówka, akcje, obligacje) o wartości co najmniej 1 mln dol. w liczbie gospodarstw domowych ogółem jest najwyższy. Na zdjęciu: Bangkok, stolica Tajlandii. / ShutterStock
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  Reklama
  Reklama

  Zobacz więcej

  Reklama
  image for background

  Przejdź do strony głównej