Portfel zamówień Unibepu na ten rok wynosi ok. 1,4 mld złWarszawa, 29.03.2019 (ISBnews) - Portfel zamówień Unibepu w części budowlano-infrastrukturalnej wynosi ok. 1,4 mld zł na 2019 r. i 0,6 mld zł na lata kolejne, poinformował prezes Leszek Gołąbiecki.

"Mamy solidny stabilny portfel zamówień - na rok 2019 w części budowlano-infrastrukturalnej wynosi on ok. 1,4 mld zł, na lata kolejne 0,6 mld zł" - napisał Gołąbiecki w liście załączonym do raportu rocznego.

Portfel jest zdominowany przez zamówienia zlecone przez inwestorów prywatnych.

"Chcę podkreślić, że mamy stabilny i dobry jakościowo portfel zleceń na rok 2019 i lata dalsze, zbudowany na fundamentach uwzględniających bieżącą sytuację rynkową. Oznacza to, że nie musimy za wszelką cenę zdobywać kolejnych zleceń, możemy selektywnie podejść do ofertowania, minimalizując ryzyko prowadzenia nowych projektów" - dodał prezes.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 658,62 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)