"Spirits of Amazonia 2" wzbogaci 'Green Hella' o nowe wątki fabularne oraz kolejne obszary dżungli do eksplorowania przez graczy. Wraz z dodatkiem w grze pojawi się także kolejny rodzaj przeciwnika - Thug i nowe zwierzęta - czarna pantera i mały tapir, podano w komunikacie.

"Druga część 'Spirits of Amazonia' jest ważnym momentem w cyklu życia 'Green Hell'. Dotychczasowa historia wskazuje, że tak duże dodatki w połączeniu z promocjami zawsze powodowały skoki popularności naszej gry, jednocześnie ruszając wishlisty. Wierzymy, że nie inaczej będzie tym razem" - powiedział prezes Krzysztof Kwiatek, cytowany w komunikacie.

Dotychczas w grę "Green Hell" zagrało ponad 2 mln użytkowników Steam, a okresy najwyżej popularności gry były związane z aktualizacjami: co-op mode z kwietnia 2020 oraz premiery pierwszej części "Spirits of Amazonia" pod koniec stycznia 2021 r. 9 czerwca zadebiutował "Green Hell" na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a w niedalekiej przyszłości ukaże się port na urządzenia najnowszej generacji. Jednocześnie niedługo na Kickstarterze ruszy zbiórka na wersję planszową gry, tworzoną przez Galaktus Games, podsumowano w materiale.

Creepy Jar jest producentem gier komputerowych, specjalizującym się w gatunku premium indie survival. Menedżerowie spółki mają doświadczenie z Techland. W kwietniu 2021 r. przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na który była notowana od sierpnia 2018 r.

(ISBnews)