Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,44 proc. do 34 283,27 pkt. S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,23 proc. do 4290,61 pkt i jest najwyżej w historii. Nasdaq Composite wzrósł 0,98 proc. i zamknął sesję na poziomie 14 500,51 pkt.

W centrum uwagi był Facebook, którego kapitalizacja po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 1 biliona USD. Akcje spółki podrożały w poniedziałek ponad 4 proc. po tym jak sąd federalny oddalił "do poprawienia" pozew przeciwko firmie złożony przez Federalną Komisję Handlu.

Boeing spadł 3 proc. po tym, jak Federalna Agencja Lotnictwa USA ostrzegła, że jego model 777X "realistycznie" nie będzie certyfikowany do połowy 2023 r.

Nvidia zwyżkowała o 3,5 proc. Według informacji "Sunday Times" Nvidia otrzymała wsparcie dla planowanego przejęcia ARM od niektórych głównych klientów brytyjskiego producenta chipów za 40 mld USD.

Biogen spadł o 3,5 proc. Deputowani Izby Reprezentantów USA ogłosili dochodzenie w sprawie procesu, który doprowadził do zatwierdzenia leku na chorobę Alzheimera Biogen, a także ceny leku. Biogen podał, że będzie udzielał odpowiedzi na wszelkie zapytania od prawodawców.

Intellia Therapeutics rósł 45 proc. po tym, jak partner Regeneron ogłosił pozytywne wyniki w badaniu I fazy dotyczącym nowej terapii leczenia amyloidozy transtyretynowej.

Notowane na giełdzie w USA akcje chińskiego giganta technologicznego Baidu rosły 2,5 proc. po tym, jak dział pojazdów elektrycznych zatrudnił Franka Wu, poprzednio pracującego w Cadillac, do kierowania swoim studiem projektowym.

Prezydent Joe Biden powiedział w sobotę, że nie planuje zawetować ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze, jeśli zostanie ona przyjęta bez pakietu gospodarczego z pomocą dla rodzin, cofając deklarację z zeszłego tygodnia, że odmówi podpisania ustawy, jeśli oba projekty nie zostaną połączone.

Tamten komentarz Bidena rozgniewał niektórych republikańskich prawodawców, w tym przywódcę mniejszości senackiej Mitcha McConnella, który powiedział, że prezydent "zawetowaniem ponadpartyjnego porozumienia".

"Wydaje się, że dwupartyjna umowa infrastrukturalna, wypracowana w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie, ma szansę urzeczywistnić się. Program ten może służyć krajowi w bliższej i dalszej perspektywie w tworzeniu miejsc pracy, pobudzaniu wzrostu gospodarczego, wspieraniu wzrostu przychodów i zysków przedsiębiorstw oraz zwiększaniu zdolności USA do rywalizacji z innymi narodami w hiperkonkurencyjnym XXI wieku" – napisał w raporcie John Stoltzfus, główny strateg inwestycyjny w Oppenheimer Asset Management.