statystyki

Inne

Point Group

wróć do działu: Inne »

Platforma Mediowa Point Group SA
Platforma Mediowa Point Group SA
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja Aleje Jerozolimskie 179, 02-222 Warszawa
Numer KRS
Prezes Michał Lisiecki
Branża Media
Produkty Działalność wydawnicza, poligrafia i reprodukcja zapisanych nośników informacji
Giełda POINTGROUP
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji PGM
Strona internetowa

Platforma Mediowa Point Group działa w segmencie mediów i komunikacji marketingowej. PMPG SA wraz ze spółkami zależnymi wydaje m.in.:

  • Tygodnik WPROST - opiniotwórczy tygodnik,
  • FILM - najstarszy polski magazyn filmowy
  • Tygodnik Do Rzeczy.

PMPG jest również wydawcą serwisów internetowych. Ponadto Grupa Kapitałowa PMPG dysponuje własną siecią dystrybucji prasy, drukarnią oraz agencją świadczącą usługi z zakresu zintegrowanej komunikacji marketingowej.

Akcje o kodzie PLPEKPL00010 zadebiutowała na warszawskiej w grudniu 1995 r. jako spółka Pekpol, której przedmiotem działalności był hurtowy obrót materiałami zaopatrzeniowymi i urządzeniami dla przemysłu mięsnego. Spółka prowadziła też sieć sklepów detalicznych z wędlinami i mięsem.

Po likwidacji spółki (z przyczyn ekonomicznych) spółka nadal była notowana na giełdzie jako giełdowa firma wydmuszka, nie prowadząca działalności operacyjne. Akcjami tej spółki zainteresował się ukraiński koncern stalowy Donbas. W związku z przejęciem, w marcu 2004 roku nazwa akcji została zmieniona z PEKPOL na ARKSTEEL.

W styczniu 2007 roku akcje spółki po raz kolejny zmieniły nazwę z Arksteel na Point Group. Arksteel podpisał z Point Group plan połączenia, które nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku spółki.

Prawo dla specjalisty