„Powstały spór zbiorowy dotyczy niespełnienia żądań strony związkowej w zakresie: 1. przyjęcia wskaźnika przyrostu wynagrodzeń w 2014 r. na poziomie 5,59 proc. w skali roku; 2. wzrostu wartości bonów w skali roku do poziomu 2000 zł; 3. wycofania wypowiedzeń porozumień dotyczących premii rocznej z dnia 27 marca 2013 r. oraz 24 czerwca 2013 r." – czytamy w komunikacie.

Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą w kraju oraz sytuację ekonomiczną spółki, w tym wdrażany Program Poprawy Efektywności Grupy Kapitałowej PGNiG, zarząd PGNiG podjął decyzję o nieuwzględnieniu żądań organizacji związkowych działających w PGNiG, podano także.

Zarząd PGNiG oświadczył także, że dołoży wszelkich starań w celu wypracowania rozwiązań kończących spór, a zarazem uwzględniających możliwości finansowe spółki.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

Reklama

>>> Czytaj też: PGNiG szuka gazu i ropy w Karpatach. To jeden z najgłębszych odwiertów w Polsce