"Wspominaliśmy już od dawna, że będziemy starali się płacić dywidendę. W tej chwili zarząd rekomendował wypłatę dywidendy w maksymalnej wysokości możliwej w tym roku" - powiedział Pietyszuk podczas konferencji prasowej. 

"Nie wydaje się, żebyśmy chcieli przejmować duże firmy w najbliższym czasie. Będziemy starali się myśleć o redystrybucji środków do właścicieli. Mamy kilka pomysłów na rozwój organiczny, ale nie wymaga to tak dużych środków, jakie najprawdopodobniej wpłyną do spółki w najbliższych okresach" - dodał wiceprezes.

Mostostal Zabrze spodziewa się napływu środków w związku z ugodą z BZ WBK w sprawie Altusa, finalizacji umów z grupą Pinnacle, a także w związku z dalszym procesem sprzedaży nieruchomości nieprodukcyjnych.

W zeszłym tygodniu zarząd Mostostalu Zabrze zdecydował o rekomendowaniu wypłaty kwoty 7,45 mln zł w formie dywidendy z zysku za 2014 rok, co daje 0,05 zł na akcję.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym.