"Zatwierdzenie prospektu BIK przez KNF umożliwia nam przeprowadzenie oferty publicznej, skierowanej do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce. Pozyskanie środków z emisji akcji jest naszym zdaniem najlepszym sposobem na przyspieszenie tempa rozwoju spółki. Oczekujemy, że inwestycja w nasze akcje będzie cieszyła się zainteresowaniem inwestorów i zakończy się sukcesem" - powiedział prezes Mirosław Koszany, cytowany w komunikacie.

"Planowana oferta publiczna będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i sprzedaż części akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Doradcą Biura Inwestycji Kapitałowych w procesie upublicznienia jest Dom Maklerski BDM jako oferujący, a doradcą prawnym jest Kancelaria GHMW – Gach, Hulist, Prawdzic Łaszcz – Radcowie Prawni sp. k." - podano również.

Dotychczas  w ramach grupy kapitałowej zrealizowane zostały inwestycje w Ożarowie Mazowieckim, w Pruszczu Gdańskim, w Sosnowcu oraz dwie inwestycje w Krakowie o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 80 tys. m2.

Biuro Inwestycji Kapitałowych zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2.

Biuro Inwestycji Kapitałowych działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się w budowie, wynajmie i zarządzaniu nowoczesnymi powierzchniami magazynowymi.