• 2

  Papierosy bez kodu będą nielegalne. Ale Track & Trace przemytu i tak nie zlikwiduje

  Chaos i niepewność towarzyszą wprowadzeniu unijnego systemu śledzenia wyrobów tytoniowych Track & Trace. Przedsiębiorcy się skarżą, że dostali zbyt mało czasu na spełnienie obowiązków. Resort finansów zapowiada jednak, że nie będzie taryfy ulgowej. Ale sam nie poczuwa się do kontrolowania. A Ministerstwo Zdrowia też nie

  »
 • 8

  Ameryka wybiera nowego prezydenta. Niech się zaczną igrzyska

  O prezydencką kandydaturę w Stanach Zjednoczonych ubiega się już 20 polityków Partii Demokratycznej. Ale dlaczego największą popularnością cieszy się wśród nich Joe Biden?

  »
 • 3

  Andrysiak: Mądrość błyskotek. Twitterowe bon moty to nie debata publiczna [OPINIA]

  Jeśli wydaje się państwu, że komentując w mediach społecznościowych tęczową aureolę Matki Boskiej Częstochowskiej czy film braci Sekielskich, uczestniczycie w debacie publicznej, to macie rację – wydaje wam się. Twitterowe bon moty mają tyle wspólnego z debatą, co mądrości wujaszka u cioci na imieninach

  »
 • 9

  Lata praktyki w pracy słabo przekładają się na umiejętności

  Lekarze po 30 latach pracy nie są lepsi od tych, którzy pracują kilka lat. Podobnie jest w większości zawodów. A to dlatego, że wiele profesji nie ma warunków do uczenia się i stawania się lepszym - piszą Anders Ericsson i Robert Pool w książce „Peak: Secrets from the New Science of Expertise”.

  »
 • 2

  Warto walczyć o wolny rynek

  Rewizjonizm się nie broni. Wolny rynek i wolny handel to droga do dobrobytu. I nie mówię tak dlatego, że opłacają mnie bracia Koch - zapewnia ekonomista Dan J. Mitchell z Cato Institute, jeden z krzewicieli wolnorynkowych przekonań, który pojawił się w Warszawie na tegorocznej konferencji Free Market Road Show, swego rodzaju zjeździe wolnorynkowców.

  »
 • 41

  Ogromna sondażowa dominacja PiS. Partia Kaczyńskiego ma 15 pkt proc. przewagi

  Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w pierwszej połowie maja, wygrałoby PiS z poparciem 43 proc.; drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska (28 proc.), a trzecie Wiosna Roberta Biedronia (8 proc.) - wynika z sondażu Kantar.

  »
 • Krok w stronę realizacji Baltic Pipe. Jest decyzja środowiskowa

  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Inwestycja stanowiąca infrastrukturę niezbędną do obsługi międzynarodowego Gazociągu Bałtyckiego (Baltic Pipe) stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczypospolitej Polskiej i Królestwa Danii – część lądowa", podał Gaz-System.

  »
 • 1

  Obniżki cen benzyny? Analitycy: Szanse są zerowe

  Szansa na obniżki cen na stacjach jest bliska zeru - wskazuje w tygodniowym komentarzu BM Reflex; analitycy e-pertol uważają, że prawdopodobne są dalsze podwyżki.

  »
 • 1

  Emilewicz: Przybywa nowych firm w Polsce

  Od zeszłego roku w Polsce znacznie więcej nowych firm powstaje, niż się zamyka – mówiła w piątek w Krakowie podczas spotkania z przedsiębiorcami minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

  »
 • 16

  54 proc. firm za przystąpieniem Polski do strefy euro [RAPORT]

  54 proc. przedsiębiorców jest zwolennikami przystąpienia Polski do strefy euro - poinformowała w piątek Konfederacja Lewiatan. Prawie 9 na 10 firm zrzeszonych w organizacji opowiada się za ściślejszą integracją państw członkowskich UE we wszystkich dziedzinach.

  »
 • 3

  Niepełnosprawni i ich opiekunowie mają dostać więcej. Ile dokładnie?

  Najczęściej słyszymy, że świadczenia pieniężne dla osób niepełnosprawnych nie pozwalają na godne życie. Zgadzam się, że te kwoty nie zadowalają w pełni, ale od roku 2015 nie da się nie zauważyć ich znaczącego wzrostu – wskazała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

  »
 • 1

  IAS: Kolejne 1,5 mln złotych trafiło do Budżetu Państwa

  1,5 mln złotych trafiło do Budżetu Państwa. Zidentyfikowany przez mazowieckich analityków łańcuch "znikających podatników" tworzyło kilkadziesiąt podmiotów, które w krótkim czasie wygenerowały obroty w wysokości niemal 35 mln złotych - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

  »

Notowania

2 184,35 pkt -4,08 (-0,19%) 17:15:00
INTRADAY
5D
1M
3M
1Y
YTD
MAX
WIG20-4,08 (-0,19)%2 184,35
WIG30-8,12 (-0,32)%2 509,19
WIG-102,71 (-0,18)%56 561,79

Zobacz notowania spółek >>>

NazwaWartośćZmiana %Data aktualizacji

Najpopularniejsze

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>