"Obecnie rozpisany został przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej tej inwestycji wraz ze wszystkimi pozwoleniami. Przewidujemy, że przygotowanie projektu potrwa do końca 2020 roku, a w kolejnym etapie płynnie przejdziemy do ogłoszenia przetargu na wykonawcę. Zakładamy, że budowa powinna ruszyć w 2021 roku" - powiedział Miland w rozmowie z ISBnews w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Wiceszef PERN ujawnił, że jeśli chodzi o rozbudowę infrastruktury naftowej, to poza trwającą budową zbiorników w Gdańsku (dwa zbiorniki po 100 tys. m3 w bazie w Górkach Zachodnich oraz 5 zbiorników o łącznej pojemności 390 tys. m3 w Terminalu Naftowym Gdańsk), spółka nie wyklucza także rozważenia rozbudowy pojemności magazynowej bazy w Miszewsku Strzałkowskim koło Płocka.

"Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, wymaga to dalszych analiz, ale jeśli będziemy tam budować kolejne zbiorniki, to na pewno duże, prawdopodobnie o pojemności 100 tys. m3" - zastrzegł Miland.

Jak dodał, PERN cały czas widzi także zapotrzebowanie rynku na nowe zbiorniki paliwowe, więc jest duże prawdopodobieństwo, że spółka zdecyduje się na III etap rozbudowy zbiorników w swoich bazach paliw.

"Inwestycja byłaby realizowana po roku 2020, ale formalna decyzja w tej sprawie powinna zapaść najpóźniej w przyszłym roku" - zastrzegł.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw.