Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował w środę, że kierownictwo polityczne ugrupowania zapoznało się i zaakceptowało nowy program PiS "Nowy Polski Ład".

Rzecznik rządu w rozmowie z portalem rp.pl wskazywał, że środki krajowe i unijne będą wykorzystane w realizacji inwestycji w ramach Nowego Ładu. Jak zaznaczył tam jest "cały pakiet różnego rodzaju zmian, które mają charakter reform wewnętrznych państwa, czy pewnych obszarów państwa".

"Faktem jest to, że środki unijne są jednym z elementów tego, ale nie elementem najważniejszym, bo jest kilka zmian, które dotyczą spraw krajowych, które są istotne z punktu widzenia społecznego" - mówił.

Müller pytany czy zmiany, które ma zaproponować PiS będą o "takim kalibrze jak 500 plus", odparł: "to będą zmiany, które będą podobnej wagi jeżeli chodzi o funkcjonowanie kilku obszarów".

Reklama

Dopytywany kiedy poznamy ten program wyraził przekonanie, że na przełomie lutego i marca. "Myślę, że końcówka lutego jest realna" - zaznaczył rzecznik rządu.