Zwolnione z tego obowiązku będą osoby, które wykażą się ważnym certyfikatem ze szczepienia przeciwko Covid lub mają status ozdrowieńca. W rozporządzeniu ma być uregulowane jak często trzeba będzie wykonywać testy, prawdopodobnie będą musiałby być powtarzane co 72 godziny, czyli ci, którzy się nie zaszczepią będą musieli je robić dwa razy w tygodniu. W ten sposób PiS chce przełamać opory wobec poprzedniej wersji ustawy, która dawała pracodawcom uprawnienia do sprawdzania, czy pracownicy są zaszczepieni. Projekt ma trafić do laski marszałkowskiej w trakcie posiedzenia, więc możliwe jest rozpoczęcie jego procedowania jeszcze w tym tygodniu.
Dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej od 2009 r. specjalizujący się w tematyce politycznej, ekonomicznej, w tym finansów publicznych, ubezpieczeń społecznych i polityki społecznej. Laureat Grand Press Economy w 2019 roku. Nominowany do Grand Press w kategorii news w 2018. Wcześniej dziennikarz radiowej „Trójki”, Informacyjnej Agencji Radiowej, telewizyjnej Panoramy w TVP 2 i „Dziennika".
